Hudacy zagrają w Galicji
Obchodzący w tym roku dziesięciolecie swej działalności folkowy zespół Hudacy zaprasza w środę (07.02) o godz. 19 do restauracji Galicja w Kolbuszowej na swoją otwartą próbę. Wstęp wolny.

– Z atrakcji zapewniamy muzykę oraz karpackie opowieści w kuluarach – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. – Prosimy o strój luźny i takiż sam nastrój. Mile widziane nucenie lub darcie na całego. Państwo Wesołowscy (właściciele restauracji – od red.) zapraszają do bufetu (…).
Hudacy to karpacka kapela folkowa, która wykonuje utwory dawnych ludowych muzykantów. Ich tematyka dotyczy najczęściej miłości oraz codziennych spraw mieszkańców gór. Hudacy śpiewają po polsku, rusińsku, słowacku i ukraińsku. Zespół tworzą: Anna Kwas – śpiew, Jakub Augustyn – kontrabas i Jarek Mazur – akordeon, Andrzej Baran – cymbały, Kamil Niemiec – skrzypce.Zespół koncertuje na terenie całej Polski i poza jej granicami. – Od początku istnienia jedynym celem naszej grupy było granie i śpiewanie w stylu muzykantów, którzy za czasów monarchii austro-węgierskiej przemierzali Karpaty w poszukiwaniu zarobku – mówi Jarek Mazur. – Ludzie ci grywali na weselach, chrzcinach, potańcówkach od Żywca w polskim Beskidzie Śląskim aż po Rumunię na wschodzie. Wytworzyli specyficzny styl grania, rozpowszechniający się potem z gór na niziny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.