Grzegorz Wójcicki zaprasza na podróż w głąb ludzkiej duszy
Grzegorz Wójcicki to człowiek wielu pasji, których wspólnym mianownikiem jest sztuka. O skali jego niemałych możliwości będzie można przekonać się w sobotę (25.03) w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, gdzie wystawiona zostanie spektakl w jego reżyserii.

Chodzi o dramat Tirsa de Moliny pt. „Potępiony za niewiarę”. Na scenie wystąpią byłe i obecne uczennice Liceum Ogólnokształcącym: Adrianna Augustyn, Natalia Dłużyńska, Natalia Kolasa, Róża Salwik, Weronika Malinowska, Zuzanna Salwik i Beata Serafin.
Spektakl, którego premiera miała miejsce w ubiegłym roku, jest efektem dwuletnich warsztatów teatralnych odbywających się w kolbuszowskim liceum. Treść sztuki jest swoistą podróżą w głąb ludzkiej duszy, która nabiera aktualności teraz, w okresie postu.
– Spektakl jest właściwie momentami brawurową farsą, która przedstawia losy Pabla pustelnika i zbrodniarza Enrique, na których szatan zastanawia przewrotną pułapkę – mówi Grzegorz Wójcicki. – Obaj bohaterowie muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy interwencja sił nadprzyrodzonych jest projekcją ich udręczonych dusz, czy ma ona ma na celu wprowadzenie zmian w ich życiu. Jest to historia, która ogniskuje się wokół pytania: na ile my sami mamy wpływ na własne zbawienie czy potępienie, a na ile siły nadprzyrodzone, które dają nam znaki i tylko od nas zależy jak je zinterpretujemy?
Skorzystamy z rozwiązań charakterystycznych dla teatru w XVII w., ale tylko – dodaje reżyser. – Wprowadzimy również żywe obrazy, aby spuentować pewne partie tekstu.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.