Grube miliony w szkoły średnie
Blisko czteromilionowa dotacja, jaką starostwo pozyskało ze źródeł unijnych, trafia do trzech placówek oświatowych: Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, oraz Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Środki w całości przeznaczone zostaną na modernizację infrastruktury, a także zakup materiałów dydaktycznych i sprzętu komputerowego.
W ZST wykonano już windę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym samym celu odnowiono łazienki. Na dachu szkoły (od strony południowej) pojawią się panele fotowoltaiczne. Instalacje te nie tylko pozwolą na oszczędności, ale również służyć będą do celów dydaktycznych, a dokładniej młodzieży z klasy o profilu „technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”.
W planie jest też montaż klimatyzacji w salach lekcyjnych ZST. Następnym krokiem będzie zakup materiałów dydaktycznych: obrabiarki do drewna, 16 tablic interaktywnych, wyposażenie do pracowni logistycznej i geodezyjnej, drukarkę 3D i plotery. W ZSAE w Weryni do potrzeb niepełnosprawnych przystosowany zostanie budynek dawnego internatu. Pojawi się też nowy sprzęt dydaktyczny.
Z kolei w LO przebudowana zostanie instalacja elektrycznej, wymienione zostanie też oświetlenie na energooszczędne. Ponadto na dachu hali sportowej zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Szkoła wzbogaci się również o tablice multimedialne, projektory, laptopy oraz sprzęt komputerowy.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.