„Festiwal Puszczańskiej Godki” z Kevinem Aistonem na Bulwarach Nad Nilem

"Festiwal Puszczańskiej Godki" z Kevinem Aistonem na Bulwarach Nad Nilem

Przed nami kolejna impreza plenerowa na Bulwarach Nad Nilem w Kolbuszowej. Tym razem będzie to „Jarmark Puszczańskiej Godki”. W programie wiele atrakcji.

Impreza odbędzie się w niedzielę (23.07), a rozpocznie się o godz. 14. Będą konkursy: Puszczańskiej Godki, kulinarny  i śpiewaczy „Pienia po puszczy”.
Na godziną 19 zaplanowano „klepisko”, czyli maraton muzyki ludowej, tańca i przyśpiewek.

W trakcie wydarzenia odbywać się będą targi rzemiosła ludowego, degustacja lasowiackich potraw oraz warsztaty, animacje i konkursy dla publiczności. Gościem imprezy ma być Kevin Aiston.

Do czynnego udziału w imprezie na Bulwarach zaprasza Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej:

– Mile widziane są zespoły i soliści chcący spróbować swoich sił w gwarze Lasowiaków. Zapraszamy też naszą kochaną publiczność dziecięcą, młodzieżową i dorosłą do wzięcia udziału w konkursach, warsztatach i animacjach. Gwarantujemy atrakcyjne nagrody finansowe w konkursach (pula 9000 zł – od red.) dla zespołów i solistów oraz extra rzeczowe dla publiczności. Przy okazji zachęcamy do degustacji potraw lasowiackich – przekazuje kolbuszowski MDK.
"Festiwal Puszczańskiej Godki" z Kevinem Aistonem na Bulwarach Nad Nilem

Impreza na Bulwarach Nad Nilem odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Lasowiackiej – wydarzenia, podczas którego turyści poznawali zwyczaje, rzemiosło, sztukę i historię dawnej wsi.
Eventy z tym związane odbywały się w: Gorzycach, Leżajsku, Tarnobrzegu, Ulanowie, Grodzisku Dolnym, Nowej Dębie, Baranowie Sandomierskim, Rudniku nad Sanem i Medyni Głogowskiej.

Inauguracja Festiwalu odbyła się cztery tygodnie temu (02.07) w kolbuszowskim skansenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.