Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska: – Jestem osobą odpowiedzialną, nie składam pustych obietnic

Wójt Elżbieta Wróbel chce nadal pracować na rzecz gminy Niwiska i jej mieszkańców - zdjęcie główne.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Niwiska.

Dzięki Wam od 18 lat pełnię funkcję wójta gminy Niwiska. Dbam o rozwój naszej gminy poprzez perspektywiczne planowanie, skuteczne działania, umiejętne pozyskiwanie środków zewnętrznych i sprawną realizację inwestycji. Dużą rolę odgrywa tu moje wieloletnie doświadczenie samorządowe, rzetelna praca, operatywność, rozważne i gospodarne wydawanie środków publicznych.

Moje działania są oparte na wiedzy i znajomości przepisów. Dlatego gmina Niwiska bezpiecznie się rozwija. Budujemy wspólnie Jej potencjał od lat.

Bez pustych obietnic

Jestem osobą odpowiedzialną, dlatego:

Nie mogę obiecać Państwu, że:

1. Gmina Niwiska będzie się zajmować rolnictwem, bo to nie jest zadanie gminy (Rada Gminy Niwiska zlikwidowała Komisję Rolnictwa w 2018 roku).

Nie mogę obiecać, że:

2. Gmina Niwiska będzie finansować przyłącza kanalizacyjne do indywidualnych posesji, bo to nie jest zadanie gminy,

Nie mogę obiecać, że:

3. Będę odśnieżać wszystkie drogi na terenie gminy – bo odśnieżanie dróg powiatowych, wojewódzkich i prywatnych nie jest zadaniem gminy,

Nie mogę obiecać, że:

4. Wprowadzę zmiany w ośrodku zdrowia – bo to nie jest gminny ośrodek zdrowia, a godziny pracy i dyżurów w każdym zakładzie pracy ustala pracodawca, w tym przypadku  SP ZOZ Kolbuszowa.

Nie mogę obiecać, że:

5. Przestanę dbać o szkoły, bo zależy mi, by uczniowie mieli jak najlepsze warunki do rozwoju, a społeczność mogła korzystać z przyszkolnych obiektów sportowych.

Nie mogę obiecać, że:

6. Będę przejmować na rzecz gminy dawne obiekty sportowe, które nie posiadają fundamentów. Przejmowanie obiektów nawet bardzo zaniedbanych ma sens, jeśli ich stan techniczny pozwala na remont – tak jak posterunek policji w Niwiskach (dawna oficyna dworska).

Zabytkowa aleja w Niwiskach ma niepowtarzalny urok. Widać to i w rzeczywistości, i na zdjęciach. Niemniej stare graby w alei nie są zbyt zdrowe i z solidnymi dębami niewiele mają wspólnego. Drzewo jakie jest każdy widzi.

Plany na przyszłą kadencję

Dokładam wszelkich starań, aby podnosić jakość życia. Odważnie wychodzę naprzeciw zmieniającym się czasom i potrzebom społ.

Cenię sobie dobrą współpracę z radą gminy, sołtysami, jednostkami organizacyjnymi, stowarzyszeniami, przedsiębiorcami i mieszkańcami naszej gminy Niwiska. Planuję utworzyć dom pracy twórczej w Leszczach.

W moich planach jest nie tylko modernizacja i rozbudowa obiektów gminnych, infrastruktury drogowej, wodno–kanalizacyjnej, ale także przestrzeni rekreacyjno–wypoczynkowej i kulturalnej.

Czasy i styl życia wymagają od nas również podjęcia działań w kierunku profilaktyki i ochrony zdrowia. Bardzo ważna jest dla mnie integracja mieszkańców. Realizujemy to poprzez cykliczne wydarzenia takie jak: rozgrywki sportowe, turnieje sołeckie, koncerty szkoły muzycznej oraz inne działania kultywujące nasze tradycje, zwyczaje, historię a także dziedzictwo kulturowe.

Mam zamiar utworzyć radę młodzieży i radę seniorów.

Praca z pasją

Praca dla ludzi to moja pasja od lat. Traktuję ją z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem, a energii i pomysłów mi nie brakuje. Chcę by nasza gmina nadal była wzorem dla innych, atrakcyjnym miejscem do życia i wypoczynku, gdzie każdy będzie czuł się bezpiecznie.

Jestem gotowa na dalsze lata pracy dla Was, Waszych dzieci i wnuków. Niech 7 kwietnia zwycięży wiedza, doświadczenie i skuteczność.

Elżbieta Wróbel, kandydat na wójta gminy Niwiska.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Niwiska”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.