Pracuję dzięki ludziom i dla ludzi od wielu lat. Dlatego zaufanie mieszkańców uważam za swój największy sukces.
Inwestycje tworzą przyjazne warunki do życia, ale to przedsięwzięcia prospołeczne sprawiają mi najwięcej satysfakcji. Dlatego właśnie w naszej gminie Niwiska utworzyliśmy pierwszy w powiecie żłobek, pierwszy dom dziennego pobytu dla seniorów i placówki przedszkolne zapewniające miejsca dla wszystkich dzieci.
Działania prospołeczne
W każdej miejscowości funkcjonują i doskonale sprawdzają się świetlice wiejskie. Placówki te są odpowiedzią na realne potrzeby pracujących rodziców. Zapewniają bowiem opiekę nad dziećmi, organizują im ciekawe zajęcia i pomagają w odrabianiu zadań domowych.
Natomiast w czasie ferii zimowych i wakacji na najmłodszych czekają tam dodatkowe atrakcje.
Jako kobieta szerzej patrzę na świat. Dlatego w centrum działań́ naszej gminy są: rodzina, a także potrzeby mieszkańców w różnym wieku oraz integracja społeczna. Wspieram również wszelkie inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych.
Mój upór i konsekwencja sprawiły, że w Niwiskach został uruchomiony ośrodek rehabilitacji. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z takich usług na miejscu. Organizujemy również badania profilaktyczne.
Szkoła Muzyczna
Dwa lata temu powstał Klub Seniora a od 10 lat prężnie funkcjonuje Szkoła Muzyczna I stopnia. Uczęszcza tam 170 dzieci, uczących się gry na 15 różnych instrumentach muzycznych.
To miejsce, w którym dziecko rozwija swoje pasje, zdobywa nowe umiejętności i nawiązuje cenne kontakty. Szkoła ta uczy także cierpliwości, systematyczności i wystąpień publicznych.
Na utworzenie takiej placówki w Niwiskach potrzebna była zgoda Ministra Kultury. Nie było łatwo. Wtedy na 12 wniosków z Podkarpacia było 10 decyzji odmownych i tylko dwie zgody. Niemniej jednak udało się, z czego jesteśmy dumni.
Dzieci, rodzice, seniorzy
Przedsięwzięcia prospołeczne, które od lat realizujemy, służą dzieciom, rodzicom, seniorom. Bardzo mnie to cieszy, bo to są konkretne działania, które wspierają i rozwijają naszą społeczność.
Chciałabym utworzyć w nowej kadencji radę młodzieży i radę seniorów. Tak, by młodzieńcza wyobraźnia połączyła siły z mądrością i doświadczeniem, na rzecz rozwoju gminy. Uważam, że w ludziach drzemie ogromy potencjał i mnóstwo różnych talentów – ważne by je uruchomić.
Integracja społeczna
Żyjemy w czasach, gdzie ludzie coraz mniej ze sobą rozmawiają, izolują się, zamykają w domach. Dlatego staram się tworzyć przestrzeń do spotkań, integracji międzypokoleniowej organizując wydarzenia o różnym charakterze. Każdy, jeśli tylko chce, znajdzie coś dla siebie.
Koncerty w szkole muzycznej, turnieje sołeckie, rozgrywki sportowe, warsztaty, spektakle promujące dziedzictwo kultury przyciągają i łączą ludzi, a na tym najbardziej mi zależy.
Urząd dla ludzi
Zdaję sobie sprawę, że każdy urząd jest pewnego rodzaju „organem ucisku”, bo wykonuje zadania nie zawsze mile widziane przez mieszkańców. Ale przepisy prawa nie pytają, co lubimy. Niemniej dokładam wszelkich starań, by Urząd Gminy Niwiska był miejscem przyjaznym dla ludzi. Uważam, że każdy pracownik urzędu powinien tak obsługiwać petenta, jakby sam chciał być obsługiwany. I tego na co dzień wymagam.
Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.
Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Niwiska”.