Edukacja językowa dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Szkoła Językowa dla dzieci i młodzieży Early Stage filia w Kolbuszowej – jak to wszystko wygląda?

Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością prędzej czy później zaczniesz zastanawiać się, czy to już właściwy czas na dodatkowe zajęcia dla Twojego dziecka, a w głowie będą mnożyć się pytania. Jaką formę zajęć wybrać? Kurs grupowy czy zajęcia indywidualne? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji? Jak pomóc mojemu dziecku w nauce? Jak zachęcić do nauki? Domyślam się, że na tym nie koniec.

Mam na imię Joanna i od 9 lat uczę dzieci języka angielskiego. Od trzech lat prowadzę własną filię Szkoły Językowej dla dzieci i młodzieży Early Stage. Bazując na swoim doświadczeniu postaram się Wam pomóc. Opowiem na co warto zwrócić uwagę i co tak naprawdę daje najlepsze efekty w procesie uczenia się języka obcego. Na końcu artykułu znajdziecie darmowy e-book do pobrania Jak zaplanować edukację językową swojego dziecka.

Edukacja językowa

Podczas wyboru miejsca, gdzie nasza pociecha będzie się uczyć warto najpierw lepiej je poznać. Dlatego, sprawdźcie czy dziecko może odbyć lekcję próbną u korepetytora lub zapisać się na lekcję pokazową w szkole językowej. Nie bójcie się pytać i szukać informacji o danej osobie lub miejscu.
Zwróćcie uwagę na sposób prowadzenia zajęć, możecie zapytać w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Jakich metod do pracy używa korepetytor/lektor/szkoła. To jak ktoś mówi o swojej pracy też dużo Wam podpowie. I pamiętajcie, języka uczymy się mówiąc. To sztuka porozumiewania się jest najważniejsza, cała gramatyka, zadania na słuchanie, czytanie, pisanie idzie zaraz za tym.

Więc dla kogo zajęcia indywidualne? Na pewno dla osób które mają duże braki w materiale szkolnym oraz tych które mają problemy ze skupieniem uwagi i potrzebują wsparcia w procesie uczenia się. Zajęcia indywidualne dają możliwość skupienia się na konkretnej osobie, doskonale pomogą w nadrobieniu zaległości i wyrównaniu poziomu językowego dziecka.

Podczas zajęć indywidualnych dziecko ma możliwość komunikowania się tylko z jedną osobą. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza po jakimś czasie kiedy nauczyciel i uczeń przyzwyczajają się do wzajemnego sposobu mówienia. Poza tym nauczyciel jest na tyle doświadczony, że jest w stanie zrozumieć swojego ucznia nawet, gdy ten robi błędy. Zupełnie inaczej wygląda to „w realu”. Takie przyzwyczajenia mogą spowodować trudności w komunikacji z innymi, mniej sprawnie językowo osobami.

A jak to jest z zajęciami grupowymi? Takie zajęcia zazwyczaj obfitują w różnorodne aktywności, do których angażowane są wszystkie dzieci. Lektorzy wykorzystują metody zachęcające do podejmowania próby komunikacji wyłącznie w angielskim. Uczniowie maja możliwość osłuchiwania się z wypowiedziami wielu osób, co więcej sami próbują ćwiczyć efektywne przekazywanie informacji. To właśnie stwarzanie sytuacji edukacyjnych pozwala dzieciom na rozwijanie swoich kompetencji w zakresie mówienia.
E-book do pobrania

Zajęcia grupowe to bardzo dobry sposób na osiągniecie progresu w nauce języka angielskiego oraz uniknięcie oporu przed praktycznym jego wykorzystaniem w innych sytuacjach. Chciałam zaznaczyć, że dzieci dużo chętniej biorą udział w zajęciach grupowych jeśli mają przy sobie ulubioną koleżankę lub kolegę to zdecydowanie dodatkowa motywacja do nauki. W grupie może być tak wesoło! Nawet badania pokazują , że mózg lepiej przyswaja, kiedy uczy się w przyjaznym środowisku.

Warto zadbać, żeby nasze dziecko faktycznie nauczyło się języka, żeby zdobyło umiejętności radzenia sobie w sytuacjach gdzie pojawia się język obcy. Przełamanie tej bariery, wymaga obcowania z językiem najlepiej w jak najbardziej naturalnym środowisku. Dziecko które ma możliwość obcowania z językiem w bezpiecznym dla niego miejscu, osłuchuje się, zapamiętuje, a z czasem zaczyna używać języka z większą łatwością i naturalnością.

Dziękuję, że byliście ze mną. Poniżej polecam e-booka, za darmo do ściągnięcia dla tych którzy chcieliby jeszcze trochę poczytać. Plik do pobrania
Jeśli szukasz kursu języka angielskiego dla swojego dziecka, poznaj naszą szkołę www.earlystage.pl tel. 667 019 337, kolbuszowa@earlystage.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.