„Dziękujemy”. Zobacz wzruszający film rodziców uczniów szkoły specjalnej
Udało się! Rodzice uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej zebrali 12 151 zł. Pieniądze te trafią m.in. na zakup tabletów i oprogramowania logopedycznego który ułatwi kontakt z najbardziej potrzebującymi dziećmi. Nie byłoby tego, gdyby nie hojność mieszkańców, w tym naszych Czytelników, którzy wpłacali pieniądze na internetowe konto.

Zrzutka na zakup sprzętu ruszyła w grudniu ub.r. Akcję organizowała działająca przy placówce Rada Rodziców. Urządzenia, na zakup których zbierane były środki, mają przyczynić się do lepszej komunikacji z otoczeniem i pozwolić na zmniejszenie bariery, jaką niesie niepełnosprawność.

W naszej szkole uczą się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami: zespołem Downa i Aspergera, autyzmem, a także z opóźnieniami umysłowymi i ruchowymi. Takie tablety dałyby im możliwość komunikacji oraz wyrażania swoich uczuć i emocji – podkreślali rodzice kilka miesięcy temu.
Nasza szkoła jest niewielką placówką i nie możemy pozwolić sobie na tak duży wydatek. Uruchomiliśmy więc zrzutkę, aby pomóc dzieciom a jednocześnie umożliwić i wspomóc pracę nauczycieli, którzy wkładają wiele serca w wychowanie podopiecznych. Wierzymy w ludzi, którzy potrafią okazać swoje wielkie serce.

I jak się okazuje wiara ta nie była bezpodstawna. Dziś już wiadomo, że w wyniku akcji udało nam się zebrać 12 151 zł. Pieniądze te trafią na zakup: tabletów, oprogramowania logopedycznego, zjeżdżalni rolkowej, huśtawki pajęczyny, platformy balansującej, wiatraków sensorycznych, zestawów graficznych i wiele innych sprzętów pomocy integracji sensorycznej, które wspomogą rozwój i terapię dzieci.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.