Dzięki interwencji kobiety pijany kierowca nie doprowadził do tragedii
W środę (06.03) przed godz. 21 na policję zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jedzie drogą krajową nr 9 w kierunku Kolbuszowej za kierowcą hyundaia, którego sposób jazdy wskazuje, że może być nietrzeźwy. Kobieta obawiała się, że może to doprowadzić do tragedii.

Już kilka minut później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opisany samochód. Podejrzenia okazały się uzasadnione. Kierowca – 55-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego – był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,28 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może grozić mu do 2 lat więzienia.
Policja wystosowała komunikat, w którym apeluje do mieszkańców, żeby w taki sytuacjach, nie pozostawali bezczynni: „Jeśli podejrzewasz, że kierujący może być nietrzeźwy, powiadom o tym służby. Twoja szybka reakcja może nawet uratować komuś życie. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla samych siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.