Działo się w 2018 roku – część II
Lipiec

 • Michał Karkut, który wcześniej zapowiedział, że będzie ubiegał się o fotel burmistrza, rozpoczął montowanie ekipy, którą potem wystawił w wyborach do Rady Miejskiej. Ostatecznie udało mu się wywalczyć czterech radnych. Razem z sobą. Bo burmistrzem nie został.
 • TVP wyemitowała głośny film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Część scen do tej produkcji była kręcona na terenie kolbuszowskiego skansenu z udziałem miejscowych statystów.

Sierpień

 • W Raniżowie miał wystąpić znany polski zespołu Cree, którego liderem jest Sebastian Riedel, syn legendarnego Ryszarda Riedla, wokalisty grupy Dżem. Jednak w kontrowersyjnych okolicznościach koncert odwołano. Zagrała za to gwiazda disco polo, zespół Milano.
 • Rozpoczęto budowę tzw. małej obwodnicy miasta. Nie brakowało chętnych do symbolicznego wbicia łopaty. Wyglądało to groteskowo, ale czego nie robi się przed wyborami.
 • Miasto pod wodą. Krótkie, ale intensywne opady sparaliżowały Kolbuszową. Woda zalała m.in. ulice: Partyzantów, Piłsudskiego, Jana Pawła II i Obrońców Pokoju.
Wrzesień

 • Zarządca drogi krajowej nr 9 wpadł na „fantastyczny” pomysł remontu ronda w Kolbuszowej w godzinach szczytu. Efekt? Korki, które i tak na „dziewiątce” są ogromne, wydłużyły się do monstrualnych rozmiarów. O godz. 9.30, a więc wtedy kiedy tłok na drodze jest znacznie mniejszy, sznur samochodów kończył się koło kościoła w Kolbuszowej Górnej.
 • Kuriozalna sytuacja przed wyborami w gminie Majdan Królewski. Na 15 jednomandatowych okręgów wyborczych w 9 wystawiony został… jeden kandydat, który z automatu został radnym. Co ciekawe każdy z nich reprezentował obóz wójta Jerzego Wilka. Kpina z demokracji?
Październik

 • Po sześciu porażkach z rzędu do dymisji poddał się trener Sokoła Kolbuszowa Dolna, Rafał Leśniowski. Zastąpił go Eugeniusz Sito. Z dobrym skutkiem. Piłkarze zaczęli wygrywać.
 • Z kolbuszowskich kranów popłynęła ciemnożółta ciecz. Jak się okazało, był to efekt płukania sieci wodociągowej. Szkoda tylko, że nikt o tym „płukaniu” wcześniej nie poinformował.
 • Burmistrzem Kolbuszowej po raz kolejny został Jan Zuba. Głosowało na niego 5 751 osób, czyli 55,54 procent uczestniczących w wyborach mieszkańców. Jego kontrkandydat, Michał Karkut uzyskał 4 603 głosów. Wybory do Rady Miejskiej wygrało PiS, czyli zaplecze Jana Zuby.
 • Swoje miejsca w Sejmiku Podkarpackim obroniła dwójka mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. To Ewa Draus zdobyła 14 048 głosów, a Bogdan Romaniuk – 15 451. Oboje reprezentują PiS. Następnie pani Ewa została wybrana wicemarszałkiem województwa.
 • Tłumy przybyły na kolbuszowski Rynek, aby przywitać prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa państwa wzięła udział w powiatowych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Prezydent odsłonił pamiątkową tablicę, wbił też gwóźdź pod Tarczą Niepodległości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.