Lipiec
- Michał Karkut, który wcześniej zapowiedział, że będzie ubiegał się o fotel burmistrza, rozpoczął montowanie ekipy, którą potem wystawił w wyborach do Rady Miejskiej. Ostatecznie udało mu się wywalczyć czterech radnych. Razem z sobą. Bo burmistrzem nie został.
- TVP wyemitowała głośny film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Część scen do tej produkcji była kręcona na terenie kolbuszowskiego skansenu z udziałem miejscowych statystów.
Sierpień
- W Raniżowie miał wystąpić znany polski zespołu Cree, którego liderem jest Sebastian Riedel, syn legendarnego Ryszarda Riedla, wokalisty grupy Dżem. Jednak w kontrowersyjnych okolicznościach koncert odwołano. Zagrała za to gwiazda disco polo, zespół Milano.
- Rozpoczęto budowę tzw. małej obwodnicy miasta. Nie brakowało chętnych do symbolicznego wbicia łopaty. Wyglądało to groteskowo, ale czego nie robi się przed wyborami.
- Miasto pod wodą. Krótkie, ale intensywne opady sparaliżowały Kolbuszową. Woda zalała m.in. ulice: Partyzantów, Piłsudskiego, Jana Pawła II i Obrońców Pokoju.
Wrzesień
- Zarządca drogi krajowej nr 9 wpadł na „fantastyczny” pomysł remontu ronda w Kolbuszowej w godzinach szczytu. Efekt? Korki, które i tak na „dziewiątce” są ogromne, wydłużyły się do monstrualnych rozmiarów. O godz. 9.30, a więc wtedy kiedy tłok na drodze jest znacznie mniejszy, sznur samochodów kończył się koło kościoła w Kolbuszowej Górnej.
- Kuriozalna sytuacja przed wyborami w gminie Majdan Królewski. Na 15 jednomandatowych okręgów wyborczych w 9 wystawiony został… jeden kandydat, który z automatu został radnym. Co ciekawe każdy z nich reprezentował obóz wójta Jerzego Wilka. Kpina z demokracji?
Październik
- Po sześciu porażkach z rzędu do dymisji poddał się trener Sokoła Kolbuszowa Dolna, Rafał Leśniowski. Zastąpił go Eugeniusz Sito. Z dobrym skutkiem. Piłkarze zaczęli wygrywać.
- Z kolbuszowskich kranów popłynęła ciemnożółta ciecz. Jak się okazało, był to efekt płukania sieci wodociągowej. Szkoda tylko, że nikt o tym „płukaniu” wcześniej nie poinformował.
- Burmistrzem Kolbuszowej po raz kolejny został Jan Zuba. Głosowało na niego 5 751 osób, czyli 55,54 procent uczestniczących w wyborach mieszkańców. Jego kontrkandydat, Michał Karkut uzyskał 4 603 głosów. Wybory do Rady Miejskiej wygrało PiS, czyli zaplecze Jana Zuby.
- Swoje miejsca w Sejmiku Podkarpackim obroniła dwójka mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. To Ewa Draus zdobyła 14 048 głosów, a Bogdan Romaniuk – 15 451. Oboje reprezentują PiS. Następnie pani Ewa została wybrana wicemarszałkiem województwa.
- Tłumy przybyły na kolbuszowski Rynek, aby przywitać prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa państwa wzięła udział w powiatowych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Prezydent odsłonił pamiątkową tablicę, wbił też gwóźdź pod Tarczą Niepodległości.