Dyrektor ma pomysł na budynek „Sztucznej Nerki”

Jaki los czeka kolbuszowską "Sztuczną Nerkę"?

Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, po raz drugi powiedział o reaktywacji interny w budynku „Sztucznej Nerki”.

Oddziału Chorób Wewnętrznych nie funkcjonuje w kolbuszowskim szpitalu już od prawie trzech lat.
I jest duże prawdopodobieństwo, że na drugie piętro budynku lecznicy już nie wróci. Bo jeśli nawet jakimś cudem zostanie reaktywowany, to jego miejscem może być Oddział Dializoterapii i Nefrologii. Chodzi o obiekt „Sztucznej Nerki” przy ulicy Kolejowej.

– To byłoby to najprostsze, bo moglibyśmy tam wprowadzić kilku internistów i oni mogliby taki pododdział prowadzić i rozwijać. Rozmawiałem o tym z panią doktor. Jest ona skłonna przyjąć lekarzy z Ukrainy na szkolenie – mówił swego czasu dyrektor szpitala, Zbigniew Strzelczyk.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektor po raz kolejny przedstawił swoją propozycję.
– Rozważamy różne warianty łącznie z tym, żeby oddział wewnętrzny był integralną częścią oddziału nefrologicznego, ale także współpracował z nim w tych budynkach. Bierzemy taką ewentualność pod uwagę, ale to też wymaga lekarzy i osobnej załogi. Nie przykleimy nefrologom znaczku „interna” i nie będą pracować jako interniści. Jeżeli ich poproszę o coś takiego, to tylko wtedy, kiedy dam im ludzi do pracy – zaznaczył dyrektor Strzelczyk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.