Dwie strzelby, pistolet i ponad sto sztuk amunicji na posesji mieszkańca Huciska

Strzelał z pistoletu w Kosowach i Siedlance
Zdjęcie ilustracyjne.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie 53-letni mieszkaniec Huciska. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna najpierw nie chciał otworzyć drzwi, a następnie stanął w oknie trzymając w rękach przedmiot przypominający strzelbę. Mundurowi znaleźli na jego posesji dwie strzelby, pistolet i ponad 100 sztuk amunicji.

W niedzielę (25.12) rano, kolbuszowscy policjanci interweniowali na terenie gminy Niwiska, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym niebezpiecznego zachowania jednego mieszkańców Huciska.
Telefonujący poinformował, że nietrzeźwy mężczyzna zamknął się w jednym z pomieszczeń i nie chce otworzyć drzwi. Obecny na miejscu znajomy, obawiając się o jego życie i zdrowie wezwał policję.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna podszedł do okna. W rękach trzymał przedmiot przypominający broń. Funkcjonariusze weszli do pomieszczenia i zatrzymali 53-latka. Badanie wykazało 1,68 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zarekwirowali strzelbę, którą chwilę wcześniej 53-latek trzymał w rękach. W trakcie przeszukania jego posesji, znaleziono jeszcze jedną strzelbę, pistolet oraz ponad sto sztuk różnego rodzaju amunicji. Jak ustalono, mieszkaniec Huciska nie posiada zezwolenia na posiadanie broni.
53-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji.  Prokurator zastosował wobec 53-latka policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.