Droga z terenów kolejowych do strefy ekonomicznej jest… nieprzejezdna

Droga z terenów kolejowych do strefy ekonomicznej jest... nieprzejezdna
Ul. Żytnia, która łączy tereny kolejowe zlokalizowane przy ul. Fabrycznej z obszarem przemysłowym, w tym podstrefą ekonomiczną przy ul. Leśnej, jest bardzo ważna dla rozwoju Kolbuszowej. Problem w tym, że… nie jest ona przejezdna. Jej odcinek, którego nawierzchnia składa się z betonowych płyt, służy tylko pieszym i jednośladom. Na problem ten zwrócił uwagę radny Bronisław Wiktor.

– Niestety, nie mamy dojazdu z ul. Leśnej do ul. Fabrycznej. Proszę sobie wyobrazić dojazd do fabryk, które powstają na strefie. Trzeba więc zrobić wszystko, żeby ta droga miała przejezdność  – apelował.
Tadeusz Serafin, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami w magistracie, tłumaczy, że ul. Żytnią należy najpierw uregulować pod względem własnościowym: – Od ul. Fabrycznej jest kawałek drogi, który należy do naszej gminy, natomiast szerszy odcinek jest w wieczystym użytkowaniu fabryki mebli – zaznacza Serafin. – Tam był niegdyś zjazd, rampa towarowa PKP i tam pociągi zjeżdżały. Temat ten musi być uregulowany, bo ul. Żytnia jest niezbędna dla rozwoju terenów przemysłowych.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.