Droga szybkiego ruchu Rzeszów-Radom powstanie już za osiem lat? [POSŁUCHAJ]

W końcu ruszyło w sprawie obwodnicy Kolbuszowej
Rosną szanse na budowę trasy szybkiego ruchu o parametrach drogi ekspresowej między Radomiem a Rzeszowem, która omijałaby Kolbuszową. Inwestycja ta znalazła się w samorządowej „piątce” premiera Mateusza Morawieckiego. Mało tego, poseł Zbigniew Chmielowiec uważa, że droga powinna zostać wybudowana w ciągu najbliższych 8-9 lat. 

O budowie trasy szybkiego ruchu między Rzeszowem a Radomiem mówi się już od lat. Na tę inwestycję czekają kierowcy, która mają dość korków na krajowej „dziewiątce”. Powstają co prawda tzw. małe obwodnice (przy szlakach na Sędziszów i Sokołów Młp.), ale one tylko częściowo rozładowują tłok.

„Piątka” Mateusza Morawieckiego

Budowę drogi ekspresowej na trasie Rzeszów – Radom jesienią ubiegłego roku obiecywał m.in. marszałek Sejmu, Marek Kuchciński: – Za kilka lat powinna powstać trasa ekspresowa S-9 z Radomia do Rzeszowa. Przygotowujemy się do tego przedsięwzięcia – ogłosił w kolbuszowskim starostwie.
Droga szybkiego ruchu o parametrach drogi ekspresowej Rzeszów-Radom pojawiła się również w „piątce” premiera Mateusza Morawieckiego. Poseł Zbigniew Chmielowiec uważa, że powstanie nowej drogi jest perspektywą 8-9 lat.

Zbigniew Chmielowiec daje 8-9 lat

Rozmawiamy o tym z nie tylko z premierem Morawieckim, ale także z ministrem infrastruktury, Andrzejem Adamczykiem. Jest też duża przychylność sejmowej komisji infrastruktury, na czele której stoi poseł z Podkarpacia, Bogdan Rzońca. Myślę więc, że słowa dotrzymamy i ta inwestycja stanie się  faktem. Jeśli tak się stanie, to duża obwodnica  w ciągu krajowej „dziewiątki” straci rację bytu, bo nowa trasa ma omijać większe miejscowości, w tym i Kolbuszową – zaznaczył poseł Chmielowiec.

Przedsięwzięciu kibicuje burmistrz Jan Zuba. – Powracamy do tego, co było już kiedyś planowane – przypomina. – Cieszę się jednak, że znów ten pomysł jest brany na poważnie przez polityków. 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.