Dorian Pik broni WOŚP: – To okropnie przykre. Rozrywa mi serce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów podzieliła Polaków. Widać to było choćby w przekazach medialnych. Murem za inicjatywą Jurka Owsiaka stanął TVN, który na okrągło relacjonował wszelkie wydarzenia związane z WOŚP. Na drugim biegunie była TVP, która bojkotowała przedsięwzięcie. Doszło do tak absurdalnej sytuacji, że telewizja publiczna wyretuszowała serduszko WOŚP z kurtki posła PO, Arkadiusza Myrchy.

Oburzenia tym faktem nie krył Dorian Pik, wokalista kolbuszowskiego zespołu Le Moor, menadżer klubu Life House w Rzeszowie i zdeklarowany fan Orkiestry: – Hańba i wstyd! – napisał na Facebooku. – Aż trudno w to uwierzyć. To jest okropnie przykre. Rozrywa mi serce. A z serduszkiem WOŚP będę chodził dopóki dopóty klej nie puści (…) To przejaw pogardy dla nas – Polaków. Nie zasłużyliśmy sobie na to, żeby nas okłamywano w tak okropny sposób.

Pod jego wpisem zaroiło się od komentarzy. Zdecydowana większość internautów poparła oburzenie Doriana Pika. Ale znalazła się też osoba ze zdaniem odrębnym:

– Nie odczuwam, pogardy z powodu usunięcia serduszka z jakiegoś nagrania w TVP – oświadczył Paweł. – Owsiak sam zerwał umowę z TVP, więc z punktu widzenia tego, jakby nie patrzeć, przedsiębiorstwa głupotą jest darmowe reklamowanie eventu konkurencyjnej stacji. Dalej – jeśli brać TVP jako telewizję publiczną, czyli z jakąś tam misją, no to o co chodzi? Realizują wizję.. większości społeczeństwa, które w sposób demokratyczny władzę sobie wybrało. Nie widzę w tej sytuacji niczego bulwersującego – zaznaczył internauta.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.