Doktor Maziarz patronem ronda na Sędziszowskiej?

Doktor Maziarz patronem ronda na Sędziszowskiej?

Wszystko wskazuje na to, że zmarły kilka miesięcy temu Mieczysław Maziarz, ordynator Oddziału Nefrologii i Dializoterapii, samorządowiec i senator; będzie patronował rondu w ciągu ulicy Sędziszowskiej.

Mieczysław Maziarz pochodził z Ulanowa, ale całe swoje dorosłe życie związał z Kolbuszową. W naszym Szpitalu Powiatowym pracował od 1973 roku. Zaczynał jako stażysta, potem stopniowo awansował aż do funkcji zastępcy dyrektora lecznicy.
Złoty Krzyż Zasługi

Największy szacunek u mieszkańców przyniosła mu jednak praca na stanowisku ordynatora Oddziału Nefrologii i Dializoterapii. Od 1998 roku do śmierci zasiadał w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego. W latach 2005-7 był senatorem z ramienia Prawicy RP.

Jesienią 2020 roku zaraził się koronawirusem. Zmarł 5 grudnia w swoim domu w Kolbuszowej. Miał 71 lat. Jego pogrzeb odbył się trzy dni później w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych. Został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Jego imię nosi już Oddział Nefrologii i Dializoterapii, który stworzył od podstaw. Teraz, jak się okazuje, najprawdopodobniej będzie też patronował rondu przy ulicy Sędziszowskiej w Kolbuszowskiej Górnej.

Zostało ono oddane do użytku w grudniu 2019 roku jako element nowej drogi, która łączy krajową „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim nr 987 na Sędziszów Małopolski. Trakt ten nazywany jest też małą obwodnicą. Patronem drugiego ronda, które powstało w ramach tej inwestycji, jest znany muzykant, Władysław Pogoda (1920-2018).

„Wyraz wdzięczności”

Projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w programie sesji Rady Miejskiej. Odbędzie się ona w czwartek (25.03) w budynku Miejskiego Domu Kultury.

„Nadanie takiej nazwy stanowić będzie wyraz wdzięczności mieszkańców miasta, gminy i całego powiatu kolbuszowskiego dla tej wybitnej i cenionej osoby, jaką byt Mieczysław Maziarz.
Był on oddany pacjentom, służył im bezgranicznie, co wielokrotnie podkreślali w swoich relacjach po pobycie w szpitalu. Zarażał uśmiechem, podtrzymywał na duchu w chorobie, pomagał. Bywało, że sam zawoził pacjentów na operacje. Oprócz działalności medycznej udzielał się jako samorządowiec. Był radnym powiatu, pełnił też mandat senatora RP. Ale przede wszystkim był cenionym na całym Podkarpaciu lekarzem – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.