Dni Gminy Cmolas 2019 – ten czas spędziliśmy razem [ZDJĘCIA]

Znamy program Dni Cmolasu 2023. Sprawdź, kto jest gwiazdą wieczoru




Za nami dwa dni wspólnego świętowania podczas Dni Gminy Cmolas 2019. Jedno z największych wydarzeń organizowanych w powiecie kolbuszowskim przyciągnęło tłumy mieszkańców. To czas, który przede wszystkim spędziliśmy razem – z naszymi rodzinami, sąsiadami, wśród wielu atrakcji, o które zadbali organizatorzy  imprezy w Cmolasie.

W sobotę (29.06) na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie miłośnicy pływania w godzinach 7-22 skorzystali z pływalni krytej za jeden grosz. Na frekwencję nie można było narzekać.

Wokalnie, tanecznie i ludowo

W niedzielę (30.06) na stadionie sportowym w Cmolasie, impreza rozpoczęła się od sporej porcji atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych uczestników czekały darmowe urządzenia rekreacyjne i pełne humoru zabawy, tańce i konkursy – kolorowy zawrót głowy – przygotowane przez studio FAMA z Dębicy.




Następnie  przyszedł czas na prezentacje wokalne i taneczne uczniów z  terenu gminy Cmolas.  Popisy wokalne Julii Boroń, Wiktorii Brózda, Joanny Myszka, Oliwii Urban oraz Konrada Krupy przeplatane były pokazami tanecznymi zespołów tańca współczesnego „Motyw I”, „Motyw II” i „Motyw Mini” działających w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie, zespołu „Poza” działającego w Wiejskim Domu Kultury w Trzęsówce oraz zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie.

Po prezentacjach dziecięcych i młodzieżowych, na scenie wystąpił zespół ludowy Cmolasianie, prezentując bogaty repertuar przyśpiewek ludowych i piosenek biesiadnych oraz kapela Cmolaskie Chłopoki wykonując muzykę ludową towarzyszącą polskim tańcom ludowym.

Mariusz Kalaga i Cliver

Najbardziej wyczekiwanym momentem imprezy były oczywiście koncerty gwiazd. Publiczność brawami powitała na scenie Mariusza Kalagę wokalistę muzyki pop i country, który często nazywany jest „Royem Orbisonem znad Wisły”. Wokalista wykonał przeboje i standardy muzyki tanecznej, rozrywkowej, piosenki z gatunku tex-mex, a także szlagierowe kompozycje. Mogliśmy usłyszeć takie hity jak: „Jedna z gwiazd”, „Nie zapomnę tamtej nocy”, czy „Do widzenia skarbie mój”.




Oczekiwana, przez wyjątkowo liczną publiczność, gwiazda disco-polo zespół Cliver porwał wszystkich do dobrej zabawy. Zespół wykonał największe swoje hity: „Za oknem deszcz”, „Pokaż jak się kręcisz”, „Czy moje ciało oszalało”. Zachwycona publiczność doczekała się bisów. Miłośnicy tańca i dobrej zabawy bawili się do późna przy dźwiękach grupy Roxait. Całość uświetnił pokaz fajerwerków.

Organizatorami tegorocznych „Dni Gminy Cmolas” był Urząd Gminy CmolasSamorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie, Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio Cmolas i nasz portal Kolbuszowa.lokalnie24.com.
























Zdjęcia: SOK Cmolas

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.