Deszcz zamiast śniegu, błoto zamiast białego puchu – takie będą święta

Demotywatory.pl

Wszystkich tych, którzy liczyli na urokliwe białe Święta Bożego Narodzenia, niestety, musimy rozczarować. Zamiast śniegu w naszym powiecie spadnie deszcz i to w dużej ilości.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na Podkarpaciu intensywne opady deszczu. – Podczas Świąt Bożego Narodzenia podziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Poziomy wód mogą przekroczyć stan ostrzegawczy. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego – czytamy w komunikacie IMiGW.
A więc wygląda na to, że w Wigilię i pierwszy dzień świąt będzie pochmurnie i mocno deszczowo. W drugi dzień świąt również możemy się spodziewać przelotnych opadów. Temperatura w dzień zapowiada się maksymalnie w granicach 5 stopni Celsjusza, w nocy spodziewajmy się 2-3 stopni.

Po świętach zacznie się powoli ochładzać. Temperatura w dzień spadnie do 3 stopni i możemy się spodziewać deszczu ze śniegiem. Wielkich mrozów tej zimy raczej nie będzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.