Czy skorzystamy z programu tysiąca krytych boisk?

Nie chcą u siebie "stranieri" w swoich klubach

Ministerstwo Sportu i Turystyki zapowiedziało uruchomienie projektu budowy tysiąca krytych boisk. Czy jest szansa na to, że przynajmniej jedno z nich znajdzie swoje miejsce w Kolbuszowej? Pytano o to na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk zapowiedział uruchomienie programu, w wyniku którego w ciągu najbliższych siedmiu lat powstanie aż tysiąc krytych boisk wielofunkcyjnych.
Budżet projektu ma wynieść ponad miliard złotych. Sfinansowane mają zostać dogrzewane hale łukowe, które przykryją boiska wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej o rozmiarach 40 na 20 metrów. Mają one umożliwić dzieciom i młodzieży dostęp do tego typu obiektów przez cały rok.

Budżet pilotażowej edycji projektu ma wynieść 100 milionów złotych. W drugiej fazie na budowę hal trafi 300 milionów a docelowo ponad miliard złotych. Zgodnie z szacunkami koszt jednego boiska z zadaszeniem ma wynieść półtora miliona złotych.

Czy choćby jedno z takich obiektów stanie w Kolbuszowej? Pytano o to na sesji Rady Miejskiej.

– Wiem, że były takie plany. Pan prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu, Grzegorz Romaniuk, mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć. Uważam, że powinniśmy do tej sprawy powrócić. Czy byłaby więc szansa na to, żeby nasza gmina przystąpiła do tego programu jak najszybciej. Nie ma co prawda jeszcze naboru wniosku, ale jest już jasna zapowiedź na stronie ministerstwa – podkreślał radny Paweł Michno.
Czy skorzystamy z programu tysiąca krytych boisk?
Radny Paweł Michno.

Burmistrz Jan Zuba nie mówi nie

– Jeśli taki program się pojawi, to na pewno z niego skorzystamy. To jest jednak perspektywa 7. lat. Natomiast teraz mamy dużo inwestycji. Na wszystko się nie rzucimy – zaznaczył.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.