Cztery wypadki w kilka godzin. Dwie kobiety i dziecko w szpitalach

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]
W poniedziałek (02.09), w ciągu kilku godzin, na terenie powiatu kolbuszowskiego doszło aż do czterech wypadków drogowych. W efekcie obrażeniami ciała do szpitali trafiły dwie kobiety oraz 9-letnie dziecko. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność.

Około godz. 7 rano w Przedborzu kierująca mercedesem 36-letnia mieszkanka gminy Niwiska, jadąc w kierunku Kolbuszowej, zjechała na lewy pas jezdni i uderzyła w bok seicenta, którego kierująca skręcała w lewo. W wyniku zdarzenia 36-latka oraz 51-latka kierująca seicentem trafiły do szpitali. Obydwie były trzeźwe. Pasażer mercedesa nie odniósł obrażeń. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Przedbórz, Nowa Wieś i Dzikowiec

Kiedy w Przedborzu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, inny patrol jechał do Nowej Wsi, gdzie mieszkanka powiatu mieleckiego wjechała toyotą do przydrożnego rowu. Kobieta prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i dlatego straciła panowanie nad pojazdem. Funkcjonariusze ukarali ją mandatem karnym i zatrzymali dowód rejestracyjny.
Tuż przed godz. 12, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego pojechali do Dzikowca, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 875, kierujący ciężarowym volvo wjechał do rowu. W pojeździe prawdopodobnie wystrzeliła opona, w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ciągnik wraz z naczepą, na której załadowane było drewno, wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a podróżującym tą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Około godz. 14.15 policjanci pojechali do Nowej Wsi, gdzie na drodze relacji Kolbuszowa – Niwiska kierująca passatem, 34-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego, wjechała do rowu. Przyczyną było prawdopodobnie niedostosowanie przez nią prędkości do warunków panujących na drodze i utrata panowania nad pojazdem. Do szpitala trafiła 9-letnia pasażerka volkswagena.
Policjanci apelują o rozwagę  podczas jazdy. – Pamiętajmy, że wraz z początkiem roku szkolnego zwiększa się natężenie ruchu na wielu drogach, szczególnie w rejonie szkół. Zachowajmy więc ostrożność. Pośpiech i zdenerwowanie nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze – przestrzegają mundurowi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.