Cudowne lekarstwo na koronawirusa. Czy Kolbuszowa Górna uratuje świat?

Sołectwo Kolbuszowa Górna poinformowało dziś (01.04) o wynalezieniu  lekarstwa na Covid-19. Jednym ze składników cudownego medykamentu jest… kapusta źmiocana.  

Oto treść komunikatu sołectwa:

„Pierwsze informacje nie były zbyt dobre, lecz teraz możemy już ogłosić, że wstępne badania kliniczne przynoszą rezultaty! Dwoje znanych i szanowanych lekarzy z Kolbuszowej Górnej, panowie Tomasz S. i Janusz S. (są bardzo skromni i prosili o anonimowość) od kilku tygodni pracowali nad lekiem na wirusa COVID-19. Lek powstaje na bazie nowatorskiej mikstury, której głównym składnikiem jest popularna na Górnej potrawa KAPUSTA ŹMIOCZANA (w google znana jako ziemniaczana)!

Tak, tak, to nie żart.  Jak zapewniają medycy, jej działanie jest spektakularne i znacznie przewyższa skuteczność kiszonej kapusty, którą zachwalał poseł Arkadiusz Czartoryski (wiadomo z jakiej partii. Jak podkreślają jednak zgodnie nasi lokalni lekarze, warto uważać na przyjmowane dawki, gdyż jej nadmiar może doprowadzić do sraczki. O wynikach dalszych badań będziemy informować”.
Publikacja ta oczywiście jest żartem na PRIMA APRILIS.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.