Co z obiecywaną budową ulicy dr Skowrońskiego w Kolbuszowej?

Co z obiecywaną budową ulicy dr Skowrońskiego w Kolbuszowej?

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy dr Kazimierza Skowrońskiego. Na asfalt muszą jeszcze trochę poczekać.

Ulica dr Kazimierza Skowrońskiego to niewielki trakt  gruntowy, który przecina ulicę Marii Siedmiograj, na osiedlu Polna w Kolbuszowej.
Budowę normalnej miejskiej ulicy o nawierzchni asfaltowej obiecywano okolicznym mieszkańcom od dawna. Jak na razie na deklaracjach się skończyło.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Adam Kaczanowski po raz kolejny apelował o budowę tam ulicy.

– Mieszkańcy bardzo często mnie o to pytają. Nie wiem, co mam im odpowiedzieć. Wykonano odwodnieniem i częściowe utwardzenie. Dobrze by był  dokończyć te prace – mówił radny.
Kiedy ten obiecany remont ulicy Kazimierza Skowrońskiego w Kolbuszowej?
Radny Adam Kaczanowski.

Burmistrz Jan Zuba nie ma jednak dobrej wieści:

– Na chwilę obecną budżet gminy nie pozwala na realizację tej inwestycji. Czekamy na środki z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Koszt inwestycji szacujemy na ponad 600 tysięcy złotych. Przyznano nam dofinansowanie 80 procent z tej kwoty, a więc bardzo wysokie, ale… jesteśmy na liście rezerwowej – tłumaczył.
– To co mogliśmy zrobić, zrobiliśmy, czyli: odwodnienie i utwardzenie części ulicy. Pozostają nam roboty typowo drogowe typu: krawężniki, podbudowa i położenie dywanika asfaltowego. Bądźmy więc cierpliwi – przekonywał burmistrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.