Cmentarz Komunalny przy Sokołowskiej w Kolbuszowej Dolnej będzie miał dom pogrzebowy. Wielomilionowe koszty inwestycji

Cmentarz Komunalny przy Sokołowskiej w Kolbuszowej Dolnej będzie miał dom pogrzebowy. Duże koszty inwestycji - zdjęcie główne.

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej ma swoją kaplicę grobową, będzie ją miał też Cmentarz Komunalny. Pieniądze na ten cel – 3 400 000 zł – gmina Kolbuszowa otrzymała z rządowego funduszu Polski Ład.

Cmentarz Komunalny powstał blisko dwie dekady temu na gminnych gruntach przy ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej Dolnej. Jego powierzchnia to ponad trzy hektary.
Cmentarz Komunalny on line

Pierwszy grób pojawił się  tam 25 czerwca 2005 roku. Administratorem nekropolii jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej.

Cmentarz Komunalny posiada również własną wyszukiwarkę grobów. Można znaleźć ją pod adresem: kolbuszowadolna.grobonet.com.

Jest to portal internetowy, w którym można znaleźć dane o każdej mogile. Znajdziemy też mapę nekropolii, jej regulamin i aktualny cennik. Są też zakładki: wirtualny spacer, nekrologi, rocznice i informacje.
Mapa Cmentarza Komunalnego w Kolbuszowej.

Dotacja z Polskiego Ładu

Dotychczas na terenie Cmentarza Komunalnego spoczęło ponad sto osób. Z myślą o kolejnych użytkownikach nekropolii Urząd Miejski w Kolbuszowej zaplanował budowę tam domu pogrzebowego.
Pieniądze na ten cel pokryje dotacja z rządowego funduszu Polski Ład. Jest to niebagatelna kwota, bo wynosząca 3,4 mln zł. Pieniądze te, tuż przed wyborami, „przywiózł” poseł Zbigniew Chmielowiec.

Dotacja na budowę domu pogrzebowego na Cmentarzu Komunalnym w Kolbuszowej pochodzi z funduszu Polski Ład.

O planach tej inwestycji pisaliśmy ponad trzy lata temu w artykule: Magistrat planuje budowę domu przedpogrzebowego.

Kaplica Tyszkiewiczów
Dodajmy, że podobny obiekt znajduje się na cmentarzu parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Kaplicę grobową rodziny Tyszkiewiczów, bo o niej mowa, wybudowano w 1892 r. na miejscu dawnego kościoła. Budynek wpisano do rejestru zabytków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.