Chcieli kupić wózek w Internecie, zostali oszukani

Kiedy wybudują ten światłowód? Są deklaracje

W ostatnim czasie na kolbuszowską policję zgłosiło się kilka osób, które zostały oszukane, kupując wózki dziecięce w Internecie. W ten sposób stracili oni od 420 do 750 zł. Jeśli oszuści jakimś cudem znajdą się, grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

– Schemat „zakupów” w Internecie jest zawsze podobny. Oszuści wystawiają towar w atrakcyjnej cenie. Zapewniają jednocześnie o jego dobrej jakości. Po nawiązaniu kontaktu i uzyskaniu  potrzebnych informacji zainteresowani zakupem wpłacają umówioną kwotę na podane konto i czekają na towar. Niestety przesyłka nie nadchodzi, a nawiązanie kontaktu ze sprzedawcą jest już praktycznie niemożliwe dla oszukanego klienta. I robi się problem mówi Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
– W związku z tym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas internetowych transakcji – dodaje policjantka. – Pamiętajmy o sprawdzaniu sprzedających i opinii o nich – zawsze przed dokonaniem jakiegokolwiek przelewu. Bądźmy również czujni trafiając w sieci na wyjątkowo atrakcyjną ofertę sprzedaży. Może ona oznaczać ze mamy do czynienia z próbą wyłudzenia, a zamówiony towar może do nas nigdy nie dotrzeć. Zakupy w sieci są dziś codziennością. Pamiętajmy jednak, że nadal nie brakuje tych, którzy w ten sposób chcą nieuczciwie zdobyć pieniądze nie wywiązując się z zawartych transakcji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.