Burza wokół nowych linii autobusowych. Józef Fryc kontra sołtys Przedborza

Dziś (02.09) na terenie gmin Kolbuszowa i Niwiska pojawiły się dwie nowe linie autobusowe. Mają na tym skorzystać mieszkańcy, do których komercyjny transport zbiorowy nie dociera. Są jednak takie wsie, które nie ujęto, m.in. Kłapówka i Poręby Kupieńskie.
Nowe linie  są efektem rządowej dotacji na przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Autobusy na tych trasach będą kursować w dni nauki szkolnej. Jedynym radnym, który głosował przeciwko był Józef Fryc. Uważa on, że są też inne miejscowości, które potrzebują takiego połączenia.

Gdzie Kłapówka i Poręby Kupieńskie?

Radny wskazał m.in. na Poręby Kupieńskie i Kłapówkę.  – Myślę, że na etapie przygotowywania tego projektu powinniśmy złożyć taką ofertę wszystkim sołectwom i zapytać się tam ludzi, czy chcą z czegoś takiego korzystać, a dopiero potem podejmować decyzje – oświadczył Józef Fryc (na zdjęciu).

Burmistrz Jan Zuba przypomina, że kilka lat temu w gminie funkcjonował podmiejski transport publiczny, który obsługiwał Poręby Kupieńskie, Kupno i Bukowiec, oraz Nową Wieś – Borek. Autobus jeździł także po mieście. – Wyznaczyliśmy w 12 przystanków. Po trzech miesiącach okazało się, że wpływy z biletów  wyniosły ok. 700 zł. Firma oświadczyła mi, że nie będzie „wozić powietrza” – wspominał.
Barbara Draus: – Czubek własnego nosa

Te dwie nowe linie to dopiero początek drogi. Te trasy wskazaliśmy wspólnie z gminą Niwiska, po analizie potencjalnej liczby pasażerów na deficytowych trasach. Zaczynamy skromnie, a potem zobaczymy, może uruchomimy kolejne trasy. To zależeć będzie od wielu czynników – dodał Zuba.

Nowych tras autobusowych broniła Barbara Draus, radna miejska, a zarazem sołtys Przedborza, a więc miejscowości, którą ujęto w jednej z linii. Nie obyło bez złośliwości pod adresem Józefa Fryca: – Najgorzej jest, kiedy  widzimy tylko jeden punkt, czubek własnego nosa – mówiła sołtyska Przedborza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.