Burmistrz: – Rampa, na której stoją kontenery, musi zostać utwardzona

Kontenery znikną z stacji kolejowej w Kolbuszowej

Burmistrz Jan Zuba prowadzi rozmowy w sprawie utwardzenia rampy, na której składowane są kontenery. Jego zdaniem, tylko to może zlikwidować problem kurzu, na który skarżą sie kierowcy i okoliczni mieszkańcy,

Rampę od kolei dzierżawi firma z Gdyni. Z roku na rok rośnie liczba składowanych tam elementów. Kontenery stoją coraz wyżej i w zasadzie nie wiadomo, co w nich jest. Ludzie boją się, że mogą w nich być jakieś odpady lub inne groźne środki.
Jednak to nie jest największym problemem, który ze strony bazy dotyka mieszkańców.

– Mieszkańcy zwracają uwagę na zabrudzenie, które występuje podczas wyjeżdżania tirów, które wożą te kontenery. Po opadach deszczu, w sposób zabroniony prawem, wywożą one na ulicę swoimi kołami brud i błoto. Ślady tego widać długo za ulicą ks. Ruczki. Jezdnia jest fatalna. W starostwie nie można otworzyć okna, taki panuje kurz – alarmuje radny Józef Fryc, który zasugerował, żeby zawiadomić w tej sprawie prokuraturę.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej  Grażyna Halat skarżyła się, że pył z bazy kontenerów jest nie tylko na jezdni ul. ks. Ruczki, ale także na chodnikach.

– Po deszczu jest tam bardzo ślisko. Sama się tam wywróciłam – wspominała radna.

W odpowiedzi burmistrz Jan Zuba poinformował, że zaraz po sesji spotka się w sprawie bazy kontenerów z przedstawicielami policji, firmy z Gdyni i kolei:
– Nie chodzi o sprzątanie ulicy, bo to jest „syzyfowa praca”, która nic nie zmienia. Chodzi o to, żeby wreszcie zapadła decyzja o utwardzeniu tej rampy, bo tylko takie rozwiązanie może być brane pod uwagę. W przeciwnym wypadku nie osiągniemy postępu. W rozmowie z dyrektorem PKP powiedziałem jasno, że mieszkańcy zablokują drogę, jeśli dzierżawca nie zainwestuje w rampę. Musi to zrobić, bo tak dalej tak być nie może.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.