Burmistrz Jan Zuba: – Cieszy nas każda nowa droga, ale nie rezygnujemy z rozwiązań docelowych [POSŁUCHAJ]
Rozpoczęcie budowy tzw. małej obwodnicy, która połączy drogę krajową nr 9 z traktem wojewódzkim nr 987, skomentował również burmistrz Jan Zuba. Oto co powiedział:

Cieszę się, że nasze marzenia o poprawie układu komunikacyjnego zaczynają nabierać realnego kształtu. Trwa budowa obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej Kolbuszowa – Leżajsk. Zabiegaliśmy również o to, żeby wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy na Sędziszów Małopolski. No i udało się. Zapadła korzystna dla nas decyzja i samorząd województwa rozpoczął realizacje tej inwestycji. W efekcie już jesienią będziemy cieszyć się tym nowym połączeniem. To zdecydowanie odciąży centrum miasta.
Prognozy są takie, że dzięki tej drodze około 30 procent pojazdów ominie centrum miasta. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Na pewno jako mieszkańcy, jadąc w kierunku Rzeszowa, będziemy korzystać z tego łącznika. Korki na „dziewiątce” też powinny być mniejsze. Poza tym zainteresowanie inwestorów tym terenem będzie bardziej ożywione, to nie tylko budownictwo mieszkaniowe, ale i usługi.

Nie rezygnujemy z docelowych rozwiązań. Jest nowa koncepcja drogi ekspresowej Rzeszów – Radom, czyli powrót do tego, co było już kiedyś mówione. Cieszę się, że ta idea znów jest brama na poważne.   

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.