Bulwary nad Nilem nabierają kształtów [WIDEO]

Bulwary nad Nilem nabierają kształtów [WIDEO]

Budowa Bulwarów nad Nilem wchodzi w decydujący etap. Prawie gotowy jest ciąg pieszo-rowerowy przy rzece, widać też konstrukcję amfiteatru.
Inwestycja ma kosztować ponad 4,4 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja z zewnątrz. Budowa bulwarów zakłada przede wszystkim powstanie ciągu pieszo-rowerowego nad Nilem. Ale to nie wszystko.

Pomiędzy kładką a budynkiem Kolegiaty Kolbuszowskiej powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Pojawią się kurtyny wodne oraz fontanna multimedialna dla dzieci.

Zaplanowano małą architekturę (ławki, stojaki na rowery, pergole, murki, dwie odlewane figurki krokodyla, kosze na śmieci). Będą też obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci oraz rampa dla deskorolkarzy).
Obecnie trwają prace przy budowie nowej nawierzchni na fragmencie ulicy Parkowej, na odcinku od kładki do przejścia przez ulicę Narutowicza.

Bulwary nad Nilem nabierają kształtów [WIDEO]

Zmianie ulegnie otoczenie wokół pomnika kardynała Wyszyńskiego. Powstaną tam: murek, schody, płyta granitowa, niska zieleń i oświetlenie. Prace mają potrwać jeszcze niewiele ponad miesiąc.
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.