Budują się na potęgę

Cmolas przeżywa boom budowlany. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, kiedy ostatnio budowało się tam tyle domów. Dzieje się tak mimo niżu demograficznego i emigracji.

– W ubiegłym roku wydałem 43 decyzje lokalizacyjne pod nowe budownictwo mieszkaniowe. To tak jakby przybyło połowę mieszkańców jednej wsi w gminie, bo dla przykładu Jagodnik liczy sobie około 100 gospodarstw – mówi wójt Eugeniusz Galek. – To nie jest wybryk jednego roku, ten proces trwa od kilku lat. Powstają nowoczesne osiedla. To świadczy o tym, że nasza gmina się rozwija. Osobiście nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek budowało się tu tak dużo domów.

–  Ludzie budują się w różnych miejscach gminy. Najwięcej nowych domów powstaje w Cmolasie, Trzęsówce, Ostrowach Tuszowskich i Dąbrówce – wylicza wójt. – Sądzę, że w 90 proc. budują się tutaj osoby, które zarabiają pieniądze zagranicą. Ale to nie ma znaczenia. To świadczy o tym, że oni zamierzają tu wrócić. Rosnącą liczbę gospodarstw domowych daje się odczuć przy wzroście zużyciu wody, w ślad za tym przybywa ścieków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.