Budują oświetlenie w gminie. Będzie jaśniej przy ulicach i na boiskach
Magistrat poinformował o tegorocznych inwestycjach z zakresu budowy oświetlenia na terenie gminy. Wygląda na to, że będzie jaśniej, zarówno na ulicach, jak i boiskach.

Jak się dowiadujemy, w maju zakończono prace przy budowie pięciu stalowych słupów z lampami na ulicy Witosa. Koszt inwestycji wyniósł ponad 44 tys. zł. Nowe oświetlenie do końca sierpnia ma powstać na ulicy Nowe Miasto. Pojawi się tam 9. słupów. Koszt przedsięwzięcia to prawie 84 tys. zł.

 Kupno, Świerczów i Nowa Wieś

Jaśniej będzie również na obiektach sportowych. Obecnie trwa budowa oświetlenia boisk treningowych stadionów przy ulicy Wolskiej i przy ulicy Nad Nilem w Kolbuszowej Dolnej. Planowany termin zakończenia obu inwestycji to koniec września, a łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 300 tys. zł.

Nowe oświetlenie pojawiło się już na boisku w Kupnie. Zakres prac obejmował montaż słupów, 8. naświetlaczy LED oraz linii kablowych zasilających. Koszt tego wszystkiego to ponad 47 tys. zł.
Wyłoniono już wykonawcę budowy oświetlenia drogi gminnej w Kupnie-Zagrody. Zamówienie obejmuje budowę 10. betonowych słupów. Koszt inwestycji wynosi ponad 57 tys. zł, a zakończenie prac zaplanowane jest na połowę sierpnia. Ogłoszono przetarg na budowę oświetlenia wzdłuż drogi gminnej w Nowej Wsi i w Świerczowie. Planowany termin realizacji tych zadań to połowa września.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.