Budują kompleks lekkoatletyczny. „To stworzy miastu nowe horyzonty”
Przy ulicy Wolskiej trwa budowa kompleksu lekkoatletycznego. Prace, których koszt przekroczy 5 mln. zł, zakończą się w 2020 r. Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, uważa, że inwestycja stworzy nowe horyzonty.

Powstaje nie tylko piękny kompleks lekkoatletyczny, ale również nowe boisko do piłki nożnej. Gmina inwestuje w to bardzo duże pieniądze – przyznaje Grzegorz Romaniuk. – Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył mieszkańcom i osobom, które będą tu przyjeżdżać z innych miast np. na zgrupowania. Myślę, że nowy stadion przyciągnie też rodziny. Jako jego gospodarze chcielibyśmy stworzyć ku temu jak najlepsze warunki. Jest to coś, czego brakowało w Kolbuszowej. Mamy tu bardzo zdolnych lekkoatletów.
Kompleks lekkoatletyczny ma składać się m.in. z czterotorowej bieżni. Będzie on również dostosowany do: rzutu młotem, skoku w dal i wzwyż, rzutu oszczepem i dyskiem oraz pchnięcia kulą. Pojawi się też skocznia do skoku o tyczce i rów z wodą do biegu z przeszkodami. Powstanie również całkiem nowe boisko trawiaste do piłki nożnej. Obiekt wyposażony zostanie w oświetlenie, monitoring i nagłośnienie.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.