Budują kompleks lekkoatletyczny. „To stworzy miastu nowe horyzonty”
Przy ulicy Wolskiej trwa budowa kompleksu lekkoatletycznego. Prace, których koszt przekroczy 5 mln. zł, zakończą się w 2020 r. Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, uważa, że inwestycja stworzy nowe horyzonty.

Powstaje nie tylko piękny kompleks lekkoatletyczny, ale również nowe boisko do piłki nożnej. Gmina inwestuje w to bardzo duże pieniądze – przyznaje Grzegorz Romaniuk. – Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył mieszkańcom i osobom, które będą tu przyjeżdżać z innych miast np. na zgrupowania. Myślę, że nowy stadion przyciągnie też rodziny. Jako jego gospodarze chcielibyśmy stworzyć ku temu jak najlepsze warunki. Jest to coś, czego brakowało w Kolbuszowej. Mamy tu bardzo zdolnych lekkoatletów.
Kompleks lekkoatletyczny ma składać się m.in. z czterotorowej bieżni. Będzie on również dostosowany do: rzutu młotem, skoku w dal i wzwyż, rzutu oszczepem i dyskiem oraz pchnięcia kulą. Pojawi się też skocznia do skoku o tyczce i rów z wodą do biegu z przeszkodami. Powstanie również całkiem nowe boisko trawiaste do piłki nożnej. Obiekt wyposażony zostanie w oświetlenie, monitoring i nagłośnienie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.