Bracia Figo Fagot w Kolbuszowej! Chyba tym razem pozwolą im tu zagrać
Mieli zagrać w Kolbuszowej ponad pięć lat temu, ale nic z tego nie wyszło. Podobno na skutek nacisków miejscowego księdza. Wybuchł skandal na całą Polskę. Co się odwlecze, to nie uciecze… Bracia Figo Fagot, bo o nich mowa, czyli kontrowersyjny zespół grający prześmiewczą formę disco polo, wystąpi w sobotę (13.10) w kolbuszowskim klubie Bogacz. Chyba tym razem pozwolą im zagrać?

Pierwszy koncert Braci FF w Kolbuszowej miał się odbyć 15 lutego 2013 r. w Miejskim Domu Kultury. Występ jednak odwołano. Wiesław Sitko, dyrektor MDK, przekonywał wówczas, że odmówienie wynajmu sali na koncert nie spowodowały naciski lokalnych władz i księdza. Zaznaczył, że było to autonomiczną decyzją MDK spowodowaną nie spełnieniem wymagań formalnych przez organizatora występu.
Koncertu Braci FF nie udało się też zorganizować w dwóch prywatnych klubach na terenie miasta. Imprezę odwołano. Zbulwersowało to zwłaszcza młodych ludzi. Bardzo ostry komentarz w tej sprawie na swoim blogu umieścił Michał Karkut, wtedy radny, dziś kandydat na burmistrza:

– Zamieszanie z koncertem Braci FF pokazuje w jakim ciemnogrodzie żyjemy – komentował. – W 2009 r. odbył się tu koncert zespołu KAT, który księżom nie przeszkadzał, a jacyś tacy śmieszni Bracia Fiku Miku im przeszkadzają? Olaboga, cenzura wraca! Kiedyś była to czerwona cenzura, a teraz…

 

 

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.