„Bomba” w pociągu relacji Lublin-Rzeszów

Po elektryfikacji linii kolejowej będzie niebezpieczniej na przejazdach?

Chwile grozy przeżyli pasażerowie pociągu relacji Lublin-Rzeszów po tym jak na półce bagażowej znaleziono paczkę zawinięta w czarną folię.

Ewakuowano ponad trzydziestu pasażerów. Do  zdarzenia doszło w czwartkowe (14.07) popołudnie.
Informację o podejrzanej paczce dyżurny naszej jednostki otrzymał ok. godz. 15.30. Z informacji uzyskanych od kierownika pociągu wynikało, że w trakcie podróży zauważył on na półce bagażowej paczkę zawinięta w czarną folię. Jak ustalił, pakunek ten nie należał do żadnej z podróżujących pociągiem osób. Powiadomił więc służby ratunkowe – mówi Jolanta Skubisz Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Po zatrzymaniu pociągu na najbliższej stacji, ewakuowano z niego wszystkich podróżujących i załogę. Do pracy przystąpili policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że podejrzany pakunek to własność pracowników kolei. Miała być dostarczona do biura w Rzeszowie. Znajdowały się w niej banery reklamowe przewoźnika.
Po dokładnym sprawdzeniu tych informacji przez policję, pociąg z częścią pasażerów odjechał do Rzeszowa. Inni opuścili to miejsce wcześniej innymi środkami transportu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.