Bogumiła Kosiorowska – kandydatka na wójta gminy Dzikowiec [MATERIAŁ WYBORCZY]

Bogumiła Kosiorowska - kandydatka na urząd wójta gminy Dzikowiec [MATERIAŁ WYBORCZY]

Bogumiła Kosiorowska jest kandydatką na urząd wójta gminy Dzikowiec. Ubiega się o tę funkcję z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Dzikowiec NASZ WSPÓLNY DOM.

Bogumiła Kosiorowska jest osoba zasłużoną dla lokalnego środowiska. Przez wiele lat prowadziła Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu. Teraz zdobyte doświadczenie i wiedzę chce wykorzystać pracując jako wójt gminy Dzikowiec.

Bogumiła Kosiorowska – kim jest?

Prywatnie – matka czwórki dorosłych i usamodzielnionych dzieci oraz babcia siedmioro wnucząt, które są dumą i sensem jej życia.

Jej program ukierunkowany jest na rozwój turystyczno – rekreacyjny oraz z misją reagowania na bieżące potrzeby naszej społeczności.

Wysłuchuje problemów i pomysłów mieszkańców. W związku z organizowanymi zajęciami, wydarzeniami, wyjazdami – ma nieustanny kontakt z dziećmi, młodzieżą, kolejnym już pokoleniem.

Nigdy nie zamykała się na jedną dziedzinę, zawsze robiła więcej niż przewidywał jej zakres obowiązków. Do każdego zadania podchodzi z pasją. Zdobyte doświadczenia i wypracowane przez lata kontakty pchnęły ją do kandydowania.

Pomysł na gminę Dzikowiec

Mam pomysł na naszą gminę. Na to by wszystkim żyło się tu bezpiecznie i szczęśliwie. By młodzież chciała tu mieszkać i zakładać rodziny.

Nie uznaję działań na jeden rok, dwa. Realizacje poszczególnych zadań mają być kamieniem węgielnym na przyszły rozwój i dla przyszłych pokoleń. Zdaję sobie sprawę z trudności, ograniczeń finansowych. Ciężkiej pracy się nie lękam, gdyż towarzyszy mi ona całe życie. Wierzę, że można w zgodzie ze sobą i wyznawanymi wartościami piastować każde nawet najwyższe stanowisko. Deklaruję pełne zaangażowanie w realizację naszych celów.

Z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Dzikowiec NASZ WSPÓLNY DOM kandydują ludzie, którzy są równie pełni pasji co ja. Są także gotowi do podejmowania wyzwań – przekonuje Bogumiła Kosiorowska.

Tworzyła kulturę od podstaw

Bogumiła Kosiorowska posiada wyższe magisterskie, humanistyczne.

Ma na koncie również liczne certyfikaty ze szkoleń dotyczących pogłębiania swoich umiejętności i wiedzy z zakresu zarządzania, administracji, prawa pracy, RODO, zarządzania kulturą  zamówień publicznych, pozyskiwania  i rozliczania środków z funduszy Unii Europejskiej oraz inne.

Funkcję dyrektora Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu pełni od 24 września 2007 roku, czyli od chwili uruchomienia tej instytucji.

Od podstaw tworzyła kulturę w gminie Dzikowiec. Stawia na potencjał społeczny.

Z jej inicjatywy już w 2008 roku w każdej miejscowości zawiązało się koło gospodyń wiejskich. KGW działają do dziś prężnie wspierane przez dyrektor Bogumiłę poprzez typowanie do udziału w konkursach również ogólnopolskich, angażowanie w lokalne działania kulturalne, wnioskowanie o środki dla ich działalności.

Wymyśliła Jagodowe Specjały

W ramach SCK zarządza i prowadzi również filię SCK – Świetlicę Świetlik w Spiach, która służy za przykład nie tylko w gminie Dzikowiec.

Jest pomysłodawczynią dorocznego święta gminy Dzikowiec – Jagodowe Specjały. Nazwa ta nawiązuje do dziedzictwa kulturowego regionu (dawna Puszcza Sandomierska) – jagodobrania i święta Matki Boskiej Jagodnej.

Bogumiła Kosiorowska jest animatorką działań kulturalnych w tym cyklicznych na terenie gminy Dzikowiec. Są to przede wszystkim:

 • Festiwal Piosenki Dziecięcej Śpiewam, bo lubię.
 • Konkurs recytatorskiego poezji Jana Pawła II.
 • Jasełka z udziałem mieszkańców (reżyserka, autorka scenariuszy),
 • Koncert kolęd ,,Kolędować małemu”.
 • Folklorystyczne wydarzenie plenerowe ,,Święto kapusty”.
 • Przegląd Teatralny Środowiskowych Domów Samopomocy  ,,Dokąd Zmierzam”.
 • Piknik Sportowy na zakończenie lata w Spiach.
 • Odpoczynek dzieci i młodzieży ,,Wakacje z SCK” i ,,Ferie z SCK” – prowadzi zajęcia kreatywne, opiekuńczo – wychowawcze.
 • Zajęcia kreatywne dla seniorów.
 • Wydarzenia kulturalnych, patriotycznych rekreacyjnych i okolicznościowych.

Organizuje życie SCK

To również poetka i konferansjerka. Organizuje codzienne życie kulturalne SCK w postaci: zajęć dla dzieci, szkoleń, imprez środowiskowych, spotkań mieszkańców, Klubu Seniora, warsztatów plastycznych, nauki gry na instrumentach, ceramicznych, tanecznych, fitness itp.

Z jej inicjatywy odbywają się występy zespołów, artystycznych, solistów, koncerty, wystawy i prelekcje. Współtwórczyni Galerii Punkt SCK.

Projektuje i dystrybuuje materiały promocyjne wydarzeń: plakaty, zaproszenia, foldery SCK w Dzikowcu oraz Galerii Punkt.

Współautorka ,,Przewodnika” Gminy Dzikowiec. Redaguje strony na Facebooku SCK i Galerii Punkt.

Realizuje projekty unijne

Bogumiła Kosiorowska współpracuje z lokalnymi szkołami, stowarzyszeniami, samorządem , Środowiskowym Domem Samopomocy w Spiach, Stowarzyszeniem Polskich Muzyków kameralistów w Krakowie, Ogólnopolskim Związkiem Artystów Malarzy  i Grafików, artystami z kraju i zagranicy.

Przygotowuje i realizuje projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Są to:

 • Zadania społeczne: Biesiada Żniwiarzy, kursy kulinarne dla KGW, zajęcia sportowe, Program Integracji Społecznej – 2009-2010.
 • TRADYCJĄ BOGACI- WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO ORAZ IMPREZY KULTURALNO- REKREACYJNE- PROW 2011/MP.
 • WYPOSAŻENIE SAL WIDOWISKOWYCH   W DZIKOWCU – PROW .
 • RENOWACJA KAPLICZKI W MECHOWCU, NAGRANIE PŁYTY KAPELI LUDOWEJ DZIKOWIANIE, ZAKUP STROJÓW LUDOWYCH, WYPOSAŻENIE ŚWIETLICY” – PROW .
 • BUDOWA PLACÓW ZABAW W KOPCIACH I W DZIKOWCU – PROW .
 • Remont wiat wielofunkcyjnych w Dzikowcu i w Mechowcu – PROW.
 • Zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej – MKiDN  .    
 • Witalny Senior – NOWE FIO.
 • Jubileusz 100-cia OSP w Nowym Dzikowcu- PROW 2020/MP i wiele innych.
 • KIEROWNIK PROJEKTU ,,Przeciw wykluczeniu społecznemu – program profesjonalnego wsparcia i pomocy rodzinom z terenu Gminy Dzikowiec” utworzenie 2 PWD – pomoc psychologiczna, terapeutyczne, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze – RPO wo. Podkarpackiego – 2017-2019.

Działalność społeczna

To także założycielka KGW ,,Prymule” w Mechowcu (była członkiem od 2006 roku do dziś), a także Zarządu Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Dzikowiec ,,Przystań”.

W latach 2008-15 zasiadała w Radzie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Siedlisko”. Obecnie jest członkiem tej grupy, gdzie jest przedstawicielką sektora publicznego.

Wnioskuje o dofinansowania i współpracuje przy realizacji działań KGW z terenu gminy Dzikowiec, Klubu Seniora i lokalnych stowarzyszeń.

Współpracowała z Bankiem Żywności. W ramach programu „pomoc żywnościowa dla najuboższych w latach 2013-2015” zorganizowała dystrybucję żywności dla najuboższych mieszkańców na terenie gminy Dzikowiec, włączając w to Stowarzyszenie Kobiet ,,Przystań” oraz KGW.

Bardzo często angażuje się w pomoc charytatywną w postaci akcji, zbiórek i kiermaszy.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Niwiska”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.