Biesiada u Hupki
W sobotę (24.11) o godz. 15 w budynku Gminnego Ośrodku Kultury i Biblioteki w Niwiskach, czyli w dawnej siedzibie właściciela Niwisk, dr Jana Hupki, odbędzie się „Biesiada u Hupki”. – Będzie to impreza na ludowo ze swojskim jadłem, tak krótko powiem – zapowiada Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. – Tradycyjnie wystąpią zespoły, które kultywują naszą tradycję lasowiacką.
Zaprezentują się m.in.: zespoły Połomianie i Wolanie z Domatkowa, panie z Dziennego Domu „Senior Wigor” w Niwiskach, Chorzelowska Grupa Teatralna, która zaprezentuje tańca warszawskie, a także stowarzyszenie Przecławski Krąg i Trio Galicyjskie z Niebylca.
Na gości czekać będzie swojskie jadło przygotowanie przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niwiskach. Odbędzie się też kiermasz rękodzieła artystycznego. Wstęp jest wolny.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.