Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej

Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej miasta

To świetna wiadomość. Infrastruktura dzielnicy przemysłowej Kolbuszowej, której stan od dawna woła o pomstę od nieba, czeka modernizacja.

Dziś (09.12) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej poseł Zbigniew Chmielowiec przekazał włodarzom samorządów powiatu kolbuszowskiego bony inwestycyjne w ramach kolejnej odsłony Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gminie Kolbuszowa przypadł czek na 15 milionów złotych.
Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej miasta
Poseł Zbigniew Chmielowiec wręcza burmistrzowi Janowi Zubie bon o wartości 15 mln zł. Fot. Starostwo Powiatowe.

Dotacja trafi na:

Najpierw kanalizacja

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest przede wszystkim dostarczenie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. Jest to również szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa.

Dzielnica przemysłowa Kolbuszowej to obszar położony między ulicami Jana Wiktora, Rzeszowską i Kolejową, gdzie skoncentrowany jest lokalny biznes. Pozyskane pieniądze pozwolą na wykonanie tam nowej kanalizacji (będzie polegało to na rozdzieleniu sieci ogólnospławnej na deszczową i sanitarną).

Kolejnym etapem będą drogi, czyli: remont jezdni, przebudowa miejsc parkingowych i zjazdów. W planach jest też przebudowa oświetlenia ulicznego.
Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej miasta
Fot. Google Maps

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.