Będzie drugi etap rewitalizacji miasta? Gra toczy się o ponad 15 milionów
Trwa batalia o pieniądze na drugi etap rewitalizacji miasta. Wartość przedsięwzięcia, które wspólnie zamierzają realizować parafia p.w. Wszystkich Świętych, magistrat i starostwo; przekracza 15 mln zł. Jeśli uda się pozyskać unijną dotację, pierwsze prace ruszą już w tym roku.

W planach jest m.in.: remont obiektów parafii p.w. Wszystkich Świętych: przebudowa budynku gospodarczego na potrzeby domu pobytu dziennego seniora, a także modernizacja byłej katechetówki pod potrzeby domu wsparcia rodzin. W programie zapisana jest także rewitalizacja terenów wzdłuż rzeki Nil. Chodzi o zaadaptowanie obszarów od mostu obok komendy policji przez ul. Parkową do parkingu przy cmentarzu parafialnym. W ramach zadania ma powstać scena plenerowa.
Rewitalizacja dotknęłaby również pomieszczenia dworca, w których, po modernizacji, znalazłyby swoje miejsce m.in.: Straż Miejska, gminna pomoc społeczna oraz organizacje pozarządowe.

W planach jest także adaptacja warsztatów Zespołu Szkół Technicznych pod potrzeby kuchni oraz Centrum Integracji Społecznej. Planuje się również rozbudowę strzelnicy przy Liceum Ogólnokształcącym. Celem jest stworzenie miejsca, w którym prowadzone byłyby szkolenia. Znajdować ma się tam 10 stanowisk do strzelania dynamicznego oraz 3 do strzelania statycznego.Fot. Kolegiata Kolbuszowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.