Będzie całkiem nowa ulica Partyzantów. Roboty drogowe ruszają lada dzień
Już wkrótce ulica Partyzantów stanie się jednym wielkim placem budowy. Jako pierwsze pojawią się tam ekipy, które zajmą się modernizacją przestarzałej i wadliwej kanalizacji. Potem cały trakt zostanie zbudowany w zasadzie od nowa. – Mamy koncepcję przebudowy tej ulicy z chodnikami i ścieżką rowerową – powiadomił burmistrz Jan Zuba. – Inwestycja zakończy się w 2019 r., ale na pewno część robót, jeśli chodzi o nowe krawężniki i nawierzchnie, zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.
Bardzo możliwe, że w ciągu nowej ulicy powstaną postulowane przez mieszkańców progi zwalniające. Nie będą to jednak te „tradycyjne” segmentowe z tworzywa sztucznego o szerokości 60 cm., które notorycznie ulegały zniszczeniu. Nowe progi mają mieć 3 m. i być zbudowane z kostki brukowej.

Zdaniem burmistrza, takie obiekty z jednej strony zdecydowanie ograniczają prędkość, a z drugiej – przejazd przez taki próg będzie korzystniejszy dla zawieszenia samochodów.
– Wszystkich zainteresowanych zapraszam do naszego urzędu, gdzie można zapoznać się z koncepcją przebudowy ul. Partyzantów. Można jeszcze zgłaszać wnioski w tej sprawie – apeluje Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w kolbuszowskim magistracie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.