Będą kolejne inwestycje na terenach obok dworca

Nowy dworzec nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Ogłoszono właśnie przetarg na kolejne inwestycje na terenach obok stacji kolejowej w Kolbuszowej. Od kilku miesięcy trwa przebudowa dworca. Kolejne roboty dotyczyć będą placu przed tym budynkiem i sąsiadującej z nim ulicy ks. Ludwika Ruczki.

Postępowanie przetargowe dotyczy trzech zadań, które będą realizowane w ramach programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna.

Obok dworca

Jedno z tych przedsięwzięć dotyczy przebudowy ulicy ks. Ludwika Ruczki obok dworca. Polega to na wykonaniu dodatkowych miejsc postojowych i chodników. Chodzi o odcinek 350 metrów od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada w stronę ulicy Towarowej.
Druga inwestycja to budowa parkingu obok stacji kolejowej wraz z odwodnieniem i wykonaniem jezdni manewrowych. Zakres prac obejmuje również montaż zadaszonej wiaty rowerowej ze stojakami na rowery. Zadanie numer 3 to budowa oświetlenia na ulicy ks. Ruczki i na parkingu przy dworcu.

Równolegle trwa przebudowa dworca. Zakres prac obejmuje przede wszystkim remont obiektu, budowę zadaszenia nad przystankami i placem manewrowym. Prace mają zakończyć się pod koniec tego roku. Koszt inwestycji to ponad 6,4 mln zł.

Praca wre

Przed budynkiem staną cztery zadaszone przystanki autobusowe, będzie plac manewrowy, parking dla autobusów i samochodów, a także stojaki na rowery. Zmieni się też otoczenie obiektu. Plac wokół dworca będzie posiadał elementy małej architektury i zieleni. Powstanie również nowe oświetlenie.

Przestrzeń wewnątrz obiektu ma być dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, podróżnych z małymi dziećmi i osób starszych.

W budynku zaplanowano również część usługową: mini bar, świetlicę dla dzieci i młodzieży z biblioteką oraz punkt informacji turystycznej.
Swoje miejsce znajdą tam też: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska, centrum monitoringu, organizacje pożytku publicznego i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Na czas inwestycji funkcję dworca pełną wiaty przy ulicy ks. Ruczki. Są tam zlokalizowane także toalety Toi Toi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.