Będą inwestycje na stacji kolejowej w Widełce

Będą inwestycje na stacji kolejowej w Widełce

Ruszyło postępowanie przetargowe dotyczące prac na stacji kolejowej w Widełce. Inwestycja polega na budowie parkingu, drogi i chodnika.

Przedsięwzięcie obejmuje dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczy budowy 192 metrów drogi dojazdowej wzdłuż torów. Ma to polegać na modernizacji nawierzchni drogi oraz budowie dwóch miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.
Drugie zadanie obejmuje budowę 10. miejsc parkingowych, w tym 1. dla osoby niepełnosprawnej, oraz chodnika z dojściem do wiaty rowerowej i miejsc postojowych. Wszystko to ma być gotowe 60 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

Będą inwestycje na stacji kolejowej w Widełce
Teren przy stacji kolejowej w Widełce przeznaczony na budowę miejsc parkingowych. Zdjęcia: UM Kolbuszowa.

Inwestycje na stacji kolejowej w Widełce realizowane będą w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjna. Ten sam program sfinansuje szereg innych inwestycji. Mowa między innymi o przebudowę ulicy ks. Ludwika Ruczki obok dworca w Kolbuszowej. Ma to polegać na wykonaniu dodatkowych miejsc postojowych i chodników na odcinku 350 metrów.

Kolejna kolbuszowska inwestycja realizowana w ramach PKA to budowa parkingu obok stacji kolejowej z odwodnieniem i wykonaniem jezdni manewrowych. Zakres prac obejmuje również montaż zadaszonej wiaty rowerowej ze stojakami na rowery.
Trzecie zadanie to budowa oświetlenia na ulicy ks. Ludwika Ruczki i parkingu przy dworcu. Program pozwoli też wybudować nowy przystanek w Kolbuszowej Górnej. Wszystkie te inwestycje mają na celu umożliwienie kursowania pociągów na trasie Rzeszów – Kolbuszowa co pół godziny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.