Bale, marsz Nordic Walking, wystawa… Kolbuszowa świętuje stulecie Niepodległej
Świętowanie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w Kolbuszowej rozpoczęto już w piątek (09.11) w Szkole Podstawowej nr 1.  Odbyła się tam m.in. uroczysta akademia w wykonaniu uczniów „Jedynki”.

W sobotę (10.11) o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Bal Niepodległości. Będzie śpiewanie pieśni patriotycznych i Polonez. Mile widziane są stroje historyczne. Wstęp jest wolny.

Następnego dnia, czyli w niedzielę świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości o godz. 8 rano rozpocznie pobudka w wykonaniu Orkiestry Dętej MDK na Rynku i na kolbuszowskich osiedlach.
O godz. 10 na cmentarzu parafii p.w. Wszystkich Świętych, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa w intencji poległych za Ojczyznę oraz złożenie kwiatów na grobach Powstańców Listopadowych, w tym ks. Ludwika Ruczki, który dał się poznać jako obrońca Sybiraków i Legionistów.

Następnie odbędzie się Marsz Patriotyczny Nordic Walking. Zbiórka uczestników zawodów w biało-czerwonych strojach zaplanowano na godz. 14 przy siedzibie Starostwa Powiatowego. Trasa marszu biec będzie ulicami: 11 listopada, Kościuszki, Rynek i Piłsudskiego. Metą będzie stadion.
O godz. 16.30 w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Bal Niepodległości dla Przedszkolaków. W programie m.in.: wspólne odśpiewanie hymnu, teatrzyk dla dzieci, wspólne ułożenie flagi biało-czerwonej, tort i wspólny bal. Organizatorami wydarzenia są zarządy wszystkich trzech kolbuszowskich osiedli oraz Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu.
Ponadto, w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej otwarta jest wystawa „Kolbuszowianie w walce o niepodległość 1914-18”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.