Bale, marsz Nordic Walking, wystawa… Kolbuszowa świętuje stulecie Niepodległej
Świętowanie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w Kolbuszowej rozpoczęto już w piątek (09.11) w Szkole Podstawowej nr 1.  Odbyła się tam m.in. uroczysta akademia w wykonaniu uczniów „Jedynki”.

W sobotę (10.11) o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Bal Niepodległości. Będzie śpiewanie pieśni patriotycznych i Polonez. Mile widziane są stroje historyczne. Wstęp jest wolny.

Następnego dnia, czyli w niedzielę świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości o godz. 8 rano rozpocznie pobudka w wykonaniu Orkiestry Dętej MDK na Rynku i na kolbuszowskich osiedlach.
O godz. 10 na cmentarzu parafii p.w. Wszystkich Świętych, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa w intencji poległych za Ojczyznę oraz złożenie kwiatów na grobach Powstańców Listopadowych, w tym ks. Ludwika Ruczki, który dał się poznać jako obrońca Sybiraków i Legionistów.

Następnie odbędzie się Marsz Patriotyczny Nordic Walking. Zbiórka uczestników zawodów w biało-czerwonych strojach zaplanowano na godz. 14 przy siedzibie Starostwa Powiatowego. Trasa marszu biec będzie ulicami: 11 listopada, Kościuszki, Rynek i Piłsudskiego. Metą będzie stadion.
O godz. 16.30 w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Bal Niepodległości dla Przedszkolaków. W programie m.in.: wspólne odśpiewanie hymnu, teatrzyk dla dzieci, wspólne ułożenie flagi biało-czerwonej, tort i wspólny bal. Organizatorami wydarzenia są zarządy wszystkich trzech kolbuszowskich osiedli oraz Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu.
Ponadto, w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej otwarta jest wystawa „Kolbuszowianie w walce o niepodległość 1914-18”.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.