Zamknij Menu
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Wiadomości
      • Powiat Kolbuszowski
      • Kolbuszowa
      • Cmolas
      • Dzikowiec
      • Majdan Królewski
      • Niwiska
      • Raniżów
      • Podkarpacie
    • Felietony
    • Sport
    • Promocja
    • Sklepy „Orzech”
    • Daj znać
    Napisz do nas
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Słoneczne Wzgórze Raniżów
    • Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej
    • Promocje w sklepach „Orzech”
    • Google News portalu Kolbuszowa Lokalnie
    Kolbuszowa

    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP

    Autor: Paweł Galek2 lutego 2026
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP - zdjęcie główne.

    Spis treści

    Toggle
    • W „Wydarzeniach”
    • „Szok” i niedowierzanie
    • Starosta: – Fejs Nius
    • Viral z Facebooka
    • Oświadczenie urzędu
    • Zobacz zdjęcia
    • Zobacz wideo

    To już nie jest tylko lokalna sensacja. Sprawa tajemniczego nagrania z Kolbuszowej, które internauci zinterpretowali jako wyświetlanie filmu dla dorosłych w budynku Starostwa Powiatowego, trafiła do najważniejszych programów informacyjnych w Polsce. Temat pojawił się m.in. w dzisiejszych „Wydarzeniach” Telewizji Polsat oraz „Panoramie” TVP2.

    W dzisiejszych „Wydarzeniach” – flagowym programie informacyjnym Polsatu – pojawiła się relacja ze Starostwa w Kolbuszowej.

    W „Wydarzeniach”

    Materiał zaprezentowała Dorota Gawryluk, która wprowadziła widzów słowami:

    – Ludzie zachodzą w głowie, co się w tym urzędzie wyprawia nocą.

    Z nagrania, wykonanego przez jednego z mieszkańców, ma wynikać, że w jednym z pomieszczeń Zarządzania Kryzysowego po godzinach pracy ktoś oglądał materiał, który mógł przypominać film dla dorosłych.

    Wszystko miało dziać się około godziny 5 rano, gdy urząd był zamknięty dla interesantów.

    „Szok” i niedowierzanie

    W materiale „Wydarzeń” nie zabrakło głosów mieszkańców Kolbuszowej. Reakcje były skrajne – od oburzenia po całkowite niedowierzanie.

    – Że do takich rzeczy w takim urzędzie dochodzi, to… nie bardzo. Szok – mówiła jedna z mieszkanek.
    – To jest niemożliwością, że coś takiego było w urzędzie – komentował inny mieszkaniec.

    Starosta: – Fejs Nius

    W przeciwieństwie do materiału TVP, w „Wydarzeniach” Polsatu wypowiedział się starosta kolbuszowski Józef Kardyś. Jak podkreślił, sprawa jest dla niego dużym zaskoczeniem.

    – Podejmę działania wyjaśniające w tej sprawie. Jestem dziś pierwszy dzień po dwutygodniowej chorobie. To może być jakiś fejs nius albo sztuczna inteligencja. Nie dopuszczam tego do swojej świadomości, bo takie rzeczy nie powinny mieć miejsca – oświadczył starosta.

    Dodał również, że jedyny telewizor w urzędzie znajduje się na sali narad.

    Viral z Facebooka

    Cała sprawa zaczęła się w nocy z soboty na niedzielę (28/29 stycznia), gdy w facebookowej grupie Nasza Kolbuszowa opublikowano krótki film. Wideo w ciągu kilku godzin stało się viralem i wywołało lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

    Na nagraniu widać jedno z okien na trzecim piętrze budynku starostwa. W pomieszczeniu pali się światło, a na monitorze widoczne są dynamicznie zmieniające się, jaskrawe obrazy.

    To właśnie one – zdaniem internautów – mogły przypominać treści dla dorosłych. W tle słychać wyraźnie zaskoczonego autora nagrania.

    Więcej informacji na ten temat w artykule: Kontrowersyjne nagranie z Kolbuszowej. Czy w Starostwie oglądano film dla dorosłych? [WIDEO].

    Oświadczenie urzędu

    W odpowiedzi na rosnące emocje Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej wydało oficjalne oświadczenie. Jak podkreślono, urząd traktuje sprawę z należytą powagą i niezwłocznie rozpoczął wewnętrzne czynności wyjaśniające.

    – Analizujemy dostępne zabezpieczenia techniczne oraz obowiązujące procedury. Autentyczność nagrania, w tym ewentualne użycie technik sztucznej inteligencji lub manipulacji cyfrowej, jest obecnie przedmiotem weryfikacji – czytamy w dokumencie podpisanym przez starostę Kardysia.

    Do czasu zakończenia postępowania urząd zapowiada, że nie będzie komentował niepotwierdzonych informacji.

    Zobacz zdjęcia

    Kadry z „Wydarzeń” Polsatu

    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 1.
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 2.
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 3.
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 4.
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Wydarzeniach” Polsatu i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 5.
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w Polsacie i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 6.

    Kadry z „Panoramy” TVP2

    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w „Polsacie  i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 7.
    Afera z filmem dla dorosłych w Kolbuszowej w Polsacie i „Panoramie” TVP - zdjęcie nr 8.

    Zobacz wideo

    Dzisiejsze „Wydarzenia” Polsatu znajdziesz tutaj.

    józef kardyś starostwo kolbuszowa
    Udostępnij. Facebook Twitter Skopiować link
    • Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Rzeszowie
    • Monika Ślęzak - Biuro Rachunkowe w Kolbuszowej.

    Zobacz także

    Westernowy Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Językowym HAPPY KIDS w Kolbuszowej

    Żłobek i Przedszkole „Happy Kids” w Kolbuszowej – tam dzieci naprawdę są szczęśliwe

    Władze powiatu kolbuszowskiego na wiecu Karola Nawrockiego w Nowej Dębie - zdjęcie główne.

    Filmik z budynku starostwa w Kolbuszowej. Starosta Józef Kardyś zabiera głos

    Drewniane zabawki z Kolbuszowej podbiły „Pytanie na śniadanie”. Goście ze skansenu na antenie TVP2

    Drewniane zabawki z Kolbuszowej podbiły „Pytanie na śniadanie”. Goście ze skansenu na antenie TVP2

    Skomentuj

    Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

    Dołącz do naszej grupy
    Nasza Kolbuszowa
    Subskrybuj nasz YouTube
    https://youtu.be/e3g81j_bXG0?si=QrXiUi3ycX17CWIc
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności

    Wpisz powyżej i naciśnij Enter aby wyszukać. Naciśnij Esc aby anulować.