Znów dostaniemy po kieszeni. Cena wody i odbioru ścieków w górę o 25 procent

Po cichutku, bez zbędnego medialnego rozgłosu od 1 stycznia opłata za dostarczoną wodę i odprowadzone ścieki na terenie gminy Kolbuszowa wzrosła aż o 25 procent! Za obie te usługi łącznie zapłacimy 16 zł 22 gr za metr sześcienny, czyli o 4 złote więcej niż w ubiegłym roku.
Podwyżka odbije się się między innymi na czynszach w kolbuszowskich blokach. Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, tłumaczy, że o wysokość ceny dostawy wody odbywa się poza nim. Jak podkreśla, decyduje o tym dyrekcja Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

My musimy się do tego dostosować i tyle – zaznacza. – Kiedyś te taryfy były ustalane przez Radę Miejską. Teraz jest to decyzja administracyjna w oparciu o koszty zakupu wody i jej uzdatniania. Nam pozostaje jedynie poinformowanie o tym mieszkańców i rozliczenie ich na podstawie zużytej wody.

Myślę jednak, że największy wpływ na cenę ma koszt odbioru ścieków – dodaje Józef Rybicki. – W ubiegłym roku  miało miejsce znaczne dofinansowanie tej usługi ze strony gminy. W tym roku, z tego co wiem, tego wsparcia najprawdopodobniej nie będzie. I stąd głównie jest ta podwyżka.
Czytaj również

Wybory za pasem… Podwyżki cen odbioru ścieków w nowym roku nie będzie!

4 Komentarze

 1. I kolejna stówka z 500+ ubywa. Niby „dają”, a człowiek może dużo mniej kupić, niż zanim zaczęli „dawać”. A ci co nie dostają (emeryci, bezdzietni, rodzice dorosłych dzieci) zaraz zaczną jeść trawę.

 2. ILE KOSZTUJE METR SZEŚCIENNY WODY ZE ŚCIEKAMI W 2020 ROKU.

  KOLBUSZOWA – 16,22 zł za metr sześcienny !!!

  Wrocław – 11,11 zł za metr sześcienny

  Kraków – 10,15 zł za metr sześcienny

  Warszawa – 9,85 zł za metr sześcienny

  Rzeszów – 8,08 zł za metr sześcienny

  Leżajsk – 6,78 zł za metr sześcienny

  ŚREDNIA PŁACA BRUTTO W POLSCE.

  Warszawa 6850zł

  Wrocław 5530zł

  Kraków 5240zł

  Rzeszów 4802zł

  Leżajsk 3843zł

  KOLBUSZOWA 3500zł

 3. Prysznic od teraz to towar luksusowy, a kąpiel pozostaje dla krezusów. Tylko niech urzędnicy nie narzekają, że petenci śmierdzą. Reklamacje w tej sprawie do burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.