Zima zaskoczyła drogowców?

Wreszcie pojawił się śnieg. Zatem pojawiły się pytania o zimowe utrzymanie kolbuszowskich ulic i chodników. – Czy są jakieś priorytety? Bo widzę, że niektóre ulice są odśnieżane, a niektóre nie – dopytywał radny Grzegorz Partyka. Podobnie mówił Józef Fryc:

– Jesteśmy w takim trudnym okresie. Jest mżawka, zaraz potem robi się ślisko. Dlatego zimowe utrzymanie dróg i chodników powinno być wykonane w sposób należyty, bo złamanie nogi czy ręki przez starszą osobę jest u niej po raz ostatni – podkreślał radny Fryc.

Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w Urzędzie Miejskim, zapewniła, że są w Kolbuszowej trakty, które zimą mają priorytet. – W pierwszej kolejności odśnieżane są ulice kategorii „L”, a końcu w hierarchii są drogi dojazdowe „D” – wyjaśniała. – Mamy też kategorie sposobu odśnieżania. Priorytet mają tu ulice prowadzące do szpitala, a także do innych obiektów użyteczności publicznej. Ale jeżeli będą jakieś uwagi dotyczące innych dróg,, to proszę je nam zgłaszać. Będziemy to rozpatrywać na bieżąco.
Kierownik Lis dodała, że jednostką odpowiedzialną za odśnieżanie ulic w mieście jest na zlecenie gminy spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.