Zaskakujące wyniki naszej sondy. Prawie połowa głosów na Konfederację

Nasza Kolbuszowa
Minął tydzień odkąd na facebookowej grupie Nasza Kolbuszowa opublikowaliśmy sondę, w której internauci określają się, na kogo zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiej.

Wybory odbędą się już niedługo, bo 26 maja. Głosować będziemy w okręgu nr 9 (Rzeszów). Do wyboru będziemy mieli 68 kandydatów, którzy o mandat europosła ubiegać się będą z 7 list.

W naszej sondzie, jak na razie, wzięło udział 237 osób. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę, że Naszą Kolbuszową tworzy 5 440 facebookowiczów. Dlatego liczymy, że ankieta będzie jednak rosła.
Najwięcej, bo 108 osób, czyli aż 45 procent ogółu głosujących, udzieliło poparcia Konfederacji. To na pewno niespodzianka, biorąc pod uwagę fakt, że powiat kolbuszowski określany jest jako matecznik Prawo i Sprawiedliwość. Odnosimy jednak wrażenie, że w tym przypadku nasi Czytelnicy nie głosują na ugrupowanie, a na aktywnego lokalnie Tomasza Buczka, przedsiębiorcy i działacza narodowego z Kolbuszowej Górnej, który ubiega się o mandat europarlamentarzysty właśnie z listy Konfederacji.

Drugie miejsce w naszej sondzie zajmuje PiS. Swój głos na tę partię oddało 63 osoby, czyli 27 procent ogółu. „Brązowy medal” przypadł Koalicji Obywatelskiej – 40 głosów (17 procent). Następne w kolejności to: Wiosna – 11 (5%), Kukiz’15 – 9 (4%), Lewica Razem – 3 (1%) i Polexit-Koalicja – 3 (1%) .
Wyniki głosowania na Naszej Kolbuszowej w procentach.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.