Zabiorą nam „500+”? Radny komentuje zamieszanie wokół tej sprawy

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa skutkują niespotykaną od dekad zapaścią gospodarczą. Efektem tego są dramaty przedsiębiorców i masowe likwidacje miejsc pracy. Interwencja państwa jest więc niezbędna. Z czego? Prezydent Andrzej Duda zasugerował, żeby kto nie musi, nie korzystał ze świadczeń programu „500+”. Co na to kolbuszowianie?

Andrzej Duda na każdym kroku podkreśla, że jeśli znowu zostanie wybrany, to nigdy nie podpisze ustawy o likwidacji 500+.  Jednak w rozmowie z Polsatem News zapytany, czy w sytuacji spowodowanej przez koronawirus dopuszcza możliwość, by najbogatsi nie brali świadczenia 500 plus, odparł:

Radny Karkut: – Sorry Andrzej

Będę apelował, aby nie pobierali. Jeśli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, by przynajmniej przez jakiś czas nie pobierał 500 plus, będę apelował, ale nie zabierał.
Jego słowa wywołały burzę w mediach i w internecie. Pojawiły się nawet sugestie, że prezydent chce zabrać bogatym świadczenie, przynajmniej czasowo. Andrzej Duda to oczywiście dementuje.

Zamieszanie to pół żartem pół serio na swoim Facebooku skomentował radny miejski, Michał Karkut, który do sympatyków Andrzeja Dudy, delikatnie mówiąc, nie należy. Oto co napisał:

Mam pytanie. Takie wieczorne. Do mych znajomych. Tych którym wystarcza pieniędzy na normalne funkcjonowanie, a pobierają 500+. Czy posłuchacie apelu prezydenta Dudy i nie będziecie pobierać tych świadczeń? P.S. Rozmawiałem o tym z synkiem i powiedział jasno, żeby ten pan odfanzolił się od jego pieniążków na koncie bo zbiera już na większy lowelek . Sorry, Andrzej, próbowałem.

4 Komentarze

 1. Odfanzolił mówi przedszkolak a tatuś się tym chwali. Widzę że synuś przerośnie tatusia w okazywaniu szacunku dla ludzi. Wszystko do czasu szanowny panie że też nikt z bliskich wam nie powie jaką krzywdę wyrządzacie swojemu dziecku.

 2. Prędzej dam na Owsiaka, którego sprzęt uratował moje dziecko i ojca, a dziś ratuje chorych na koronawirusa, niż na podwyżki i regularne gigantyczne premie co kwartał dla Holeckiej, Koteckiej, blondyneczek Glapińskiego czy innej czeredy kuzynów, żon, kochanek i innych Misiewiczów, których jedyną kompetencją jest zadawanie sie z PiSowcami. Ta gromada pasożytów siedzi dziś w spółkach państwowych biorąc miesięcznie większe pensje, niż ja zarobię uczciwie pracując przez rok czy dwa. To są pieniądze, które powinny iść na ratowanie miejsc pracy, gospodarki i zdrowia ludzi, a nie na prywatne konta kasty, którą sam Kaczyński określił nazwą „PANÓW” (i nie zacytuję, co powiedział znajomy, który przeżył wojnę, gdy kilka lat temu o tych PANACH usłyszał).

  • Przecież dajesz na 500plus. Ta kasa myślisz że z nieba spada na nowe rowerki za 6 tysięcy bo tyle uskłada za rok jeden z drugim? A ty zapieprzaj,garb ci urośnie a sołtysiątko na rowerku za 6 koła pomacha ci rączką a tatuś to opisze na fb.

 3. Sołtys bufon zawsze się wygłupia gdzie może i myśli , że ludzie mają krótką pamięć.
  Za jakiś czas będzie udawał polityka z klasą bo będzie kandydował.
  Wystarczy mu wtedy przypomnieć jego wyczyny wcześniejsze w internecie.
  Troszkę pokory nie zaszkodziłoby panu radnemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.