Z kolbuszowskim skansenem przywitaj lato – pieśni, zabawy, gry i warsztaty
W ten weekend (22-23.06) kolbuszowski skansen organizuje, najpierw warsztaty śpiewania pieśni świętojańskich, a potem imprezę rodzinną pod hasłem „Z mamą i tatą zaczynam lato”.

Dziś (23.06) w godz. 10-12 odbyły się zajęcia, podczas których panie Zofia Wydro i Barbara Sroczyńska z zespołu ludowego „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego przypomniały dawne melodie i teksty towarzyszące rozśpiewanej wiejskiej społeczności w dzień Świętego Jana.

Zabawy, gry i warsztaty

Kolejne spotkania w skansenie poświęcone będą: pieśniom weselnym (24 sierpnia), dożynkowym (14 września) i kolędom (7 grudnia). Zapisy odbywają się mailem: recepcja@muzeumkolbuszowa.pl. Można też dzwonić pod nr tel. 669 001 223. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł od osoby.
W niedzielę (23.06), podczas imprezy „Z mamą i tatą zaczynam lato”, pracownicy skansenu pokażą, jak bawiły się dzieci, kiedy Puszcza Sandomierska była o wiele gęstsza i rozleglejsza niż dziś. W planach są także warsztaty z animacji poklatkowej, które poprowadzi Anna Chabros-Piłat, oraz zajęcia z wykonywania lalek motanek, które odbędą się pod okiem Joanny Rey z Pracowni Splot.

Plan niedzieli:

  • dawne gry i zabawy przy domu z Żołyni Dolnej (godz. 11-18)
  • warsztaty animacji poklatkowej w sali warsztatowej szkoły z Trzebosi (12.30-18)
  • warsztaty wykonywania lalek motanek w dawnej klasie w szkole z Trzebosi (12.30-17)
  • gra terenowa „O Wojtku i chciwym kupcu”, początek przy recepcji (godz. 11-18)
Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 zł od osoby. Tego dnia bilet wstępu na teren skansenu to: 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do lat 7 – bezpłatnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.