Z ekstraklasy na czwarty poziom? Patryk Fryc bliski gry w Sokole Sieniawa
Jak informują Nowiny, od kilku dni z drużyną Sokoła Sieniawa trenuje Patryk Fryc. 26 letni obrońca wiosną występował w II-ligowej Olimpii Grudziądz, z którą wywalczył awans do 1 ligi. Zagrał w siedmiu meczach. Klub jednak nie zdecydował się przedłużyć z nim umowy.

Patryk jest w sferze naszych zainteresowań i można powiedzieć, że jest już bardzo blisko do sfinalizowania podpisem rozmów z działaczami. Uważam, że zawodnika z takim doświadczeniem nie trzeba nikomu przedstawiać – powiedział Nowinom asystent trenera Sokoła, Konrad Bober.

Patryk Fryc, który jest wychowankiem Kolbuszowianki Kolbuszowa, ma swoim koncie 67 występów w ekstraklasie. Zadebiutował w niej w 2013 r. w krakowskiej Wiśle, ale nie utrzymał się tam długo. Dużo lepiej wiodło mu się w Termalice Nieciecza, w której spędził kolejne cztery lata.
Następnie związał się z I-ligową Puszczą Niepołomice, by po pół roku grać o poziom niżej, w Olimpii Grudziądz. Teraz, wszystko na to wskazuje, przyszedł czas na Sokół Sieniawę, który w ubiegłym sezonie był siódmą drużyną III ligi. Życząc Patrykowi jak najlepiej, trudno nie zauważyć, że w ostatnich latach zanotował on iście „koncertowy” zjazd: z boisk ekstraklasy na czwarty poziom rozgrywkowy…

2 Komentarze

  1. Czy autor zastanowił się choć trochę że Patryk oprócz piłki ma przede wszystkim rodzinę. Wybudował dom w Korczowej więc po co mu tułać się po Polsce po 1 czy 2 ligach. Kariery wiekszej nie zrobi. Stąd lepiej kopać blisko domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.