Wzdłuż brzegu Nilu wybudują deptak, ścieżkę rowerową i mini amfiteatr
Tereny wzdłuż brzegu rzeki Nil, na odcinku od mostu obok budynku komendy policji przez ul. Parkową do parkingu obok Kolegiaty Kolbuszowskiej posiadają potencjał na to, żeby stać się jedną z największych atrakcji miasta. Niestety od wielu lat jest to obszar potężnie zaniedbany, gdzie w otoczeniu chaszczy i śmieci „królują” miłośnicy taniego alkoholu. To jednak ma się zmienić.

W drugim etapie rewitalizacji miasta (w pierwszym zmodernizowano płytę Rynku) zapisane są prace wzdłuż  Nilu. Chodzi o odcinek od mostu obok siedziby komendy policji przez ul. Parkową do parkingu przy kościele. Ma tam powstać m.in. długo wyczekiwany deptak dla pieszych.
To jest takie miejsce reprezentacyjne, a z drugiej strony zaniedbane – przyznał burmistrz Jan Zuba na antenie Radia Via. – Mieszkańcy marzą o tym, żeby to miejsce było otwarte i przyjazne z infrastrukturą. Takie mamy plany. Na końcu tej promenady będzie amfiteatr i dzienny dom seniora. Chcemy, żeby to było miejsce spotkań pokoleń. Planujemy też modernizację ul. Parkowej, która wraz z ul. 11 listopada stworzy ciąg komunikacyjny łączący Rynek z centrum przesiadkowym, czyli obecnym dworcem.
Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w Urzędzie Miejskim, zdradziła, że zagospodarowany zostanie również plac obok dawnego „Krokodyla”. Dodała, że wzdłuż Nilu powstanie  ciąg rowerowy. Trakt dla jednośladów zaplanowano także przy ulicy Parkowej. W programie rewitalizacji miasta zapisano również rozbudowę placu parkingowego przy Kolegiacie Kolbuszowskiej.

W razie pozyskania środków unijnych, inwestycja będzie realizowana w latach 2019-21. Jeśli nie uda się zdobyć dotacji, gmina będzie wykonywać poszczególne prace etapowo.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

1 Komentarz

  1. To jest teren zalewowy, budowanie tutaj infrastruktury od początku musi byc nastawione na rozmowach o koszczie remontu popowodziowego.
    Tak więc nie wszystko ma sens budowac co by się chciało, w szczególności ławki kwietniki i kosze na śmieci powinny byc odpowiednio mocne, oparte o beton a nie ażurowe, a instalacja elektryczna i oświetleniowa bardzo dobrze przemyślana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.