Wzdłuż brzegu Nilu wybudują deptak, ścieżkę rowerową i mini amfiteatr

KOLBUSZOWA. Tak zmienią się tereny wzdłuż rzeki Nil [WIZUALIZACJE]

Tereny wzdłuż brzegu rzeki Nil, na odcinku od mostu obok budynku komendy policji przez ul. Parkową do parkingu obok Kolegiaty Kolbuszowskiej posiadają potencjał na to, żeby stać się jedną z największych atrakcji miasta. Niestety od wielu lat jest to obszar potężnie zaniedbany, gdzie w otoczeniu chaszczy i śmieci „królują” miłośnicy taniego alkoholu. To jednak ma się zmienić.

W drugim etapie rewitalizacji miasta (w pierwszym zmodernizowano płytę Rynku) zapisane są prace wzdłuż  Nilu. Chodzi o odcinek od mostu obok siedziby komendy policji przez ul. Parkową do parkingu przy kościele. Ma tam powstać m.in. długo wyczekiwany deptak dla pieszych.
To jest takie miejsce reprezentacyjne, a z drugiej strony zaniedbane – przyznał burmistrz Jan Zuba na antenie Radia Via. – Mieszkańcy marzą o tym, żeby to miejsce było otwarte i przyjazne z infrastrukturą. Takie mamy plany. Na końcu tej promenady będzie amfiteatr i dzienny dom seniora. Chcemy, żeby to było miejsce spotkań pokoleń. Planujemy też modernizację ul. Parkowej, która wraz z ul. 11 listopada stworzy ciąg komunikacyjny łączący Rynek z centrum przesiadkowym, czyli obecnym dworcem.
Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w Urzędzie Miejskim, zdradziła, że zagospodarowany zostanie również plac obok dawnego „Krokodyla”. Dodała, że wzdłuż Nilu powstanie  ciąg rowerowy. Trakt dla jednośladów zaplanowano także przy ulicy Parkowej. W programie rewitalizacji miasta zapisano również rozbudowę placu parkingowego przy Kolegiacie Kolbuszowskiej.

W razie pozyskania środków unijnych, inwestycja będzie realizowana w latach 2019-21. Jeśli nie uda się zdobyć dotacji, gmina będzie wykonywać poszczególne prace etapowo.

1 Komentarz

  1. To jest teren zalewowy, budowanie tutaj infrastruktury od początku musi byc nastawione na rozmowach o koszczie remontu popowodziowego.
    Tak więc nie wszystko ma sens budowac co by się chciało, w szczególności ławki kwietniki i kosze na śmieci powinny byc odpowiednio mocne, oparte o beton a nie ażurowe, a instalacja elektryczna i oświetleniowa bardzo dobrze przemyślana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.