Wystawę o księdzu z Huty Komorowskiej obejrzy papież Franciszek [FILM]
Od wtorku (10.10.) na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie otwarta jest wystawa „In Nomine Domini” poświęcona pochodzącemu z Huty Komorowskiej, ks. kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu. Będzie można ją oglądać do 6 listopada. Dziś delegacja z Podkarpacia spotkała się z papieżem.
Ekspozycja ma związek z 10. rocznicą śmierci ks. kardynała Adama Kozłowieckiego (1911-2007). Jest to swoista podróż przez kolejne etapy życia i działalności tego kapłana, pozwalając zapoznać się z historią, kulturą Polski i Zambii. Pokazany jest również jego ponad pięcioletni pobyt w obozach koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau. Wystawa składa się z 20 plansz o wymiarach 100 cm x 160 cm każda.
Przedsięwzięcie organizuje Fundacja „Serce Bez Granic” przy finansowym wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. – Jest to niejako dopełnieniem tego, co do tej pory w tym zakresie robiliśmy. Jest to spojrzenie na życiorys kardynała ze strony kapłana, który poświęcił życie dla swoich bliźnich w Afryce. Nie ma tam patosu, jest pokazanie pracy u podstaw – mówi Dariusz Bździkot, sekretarz Fundacji.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.